Felietony

Twórcy serialowych hitów zapowiadają aż 8 produkcji dla Netflix - znamy szczegóły!

Konrad Kozłowski
Twórcy serialowych hitów zapowiadają aż 8 produkcji dla Netflix - znamy szczegóły!
3

Netflix nie ma dość. Niemal każdego dnia oferta serwisu powiększa się o nowe produkcje, a sporą część z nich stanowią oryginalne (lub jak niektórzy wolą autorskie) filmy i seriale. Na swój pokład Netflix zaprosił wielu twórców z sukcesami, w tym studio ShondaLand, które ma w swoim dorobku takie hity jak "Grey's Anatomy" czy "Get Away With Murder". Teraz pracują nad 8 tytułami dla Netflix.

Netflix podzielił się dzisiaj pełną listą produkcji rozwijanych przez ShondaLand. Projekty są na różnym etapie, niektóre z nich nie posiadają nawet tytułów, ale Netflix zastrzega, że używane przy niektórych produkcjach nazwy są tylko roboczymi tytułami. Do tej pory ShondaLand dostarczyło widzom kilka udanych seriali, w tym "Chirurdzy", "Skandal", "Sposób na morderstwo", "Prywatna praktyka" i "For The People" oraz "Station 19". Nad czym pracują teraz Shonda Rhimes i Betsy Beers ze swoim zespołem? Oto pełna lista z kompletnymi opisami:

 • Niezatytułowany projekt Shondy Rhimes
  Serial oparty na artykule Jessici Pressler  How Anna Delvey Tricked New York’s Party People , który ukazał się na łamach New York Times. Na Manhattanie łatwo zdobywa się przyjaciół. Czy główna bohaterka jest urzeczywistnieniem amerykańskiego snu, czy największą oszustką w historii Nowego Jorku? Czy to w ogóle oszustwo, jeżeli bycie oszukiwanym sprawia innym przyjemność? Producentem wykonawczym serialu będzie Shonda Rhimes.
 • Niezatytułowany projekt o Bridgertonach
  Oparty na bestsellerowej serii powieści Julii Quinn. Mądra, feministyczna historia miłosna, tocząca się w czasach brytyjskiej regencji, opowiedziana z perspektywy potężnej rodziny Bridgertonów. Ujawnia pełne blasku, bogactwa, bólu, radości, a także często samotności, życie członków londyńskich wyższych sfer.  Twórcą scenariusza i showrunnerem serialu będzie Chris Van Dusen (Skandal).
 • The Warmth of Other Suns
  Ekranizacja powieści laureatki Pulitzera Isabel Wilkerson. Ta przełomowa historia pokazuje losy trwającej dziesiątki lat migracji czarnych Amerykanów, którzy po wprowadzeniu praw Jima Crowa uciekali z Południa w poszukiwaniu lepszego życia. Za adaptację będzie odpowiedzialna Anna Deavere Smith.
 • Pico & Sepulveda
  Osadzona w latach 40-tych XIX wieku historia rozgrywająca się w znajdującej się wówczas pod rządami Meksyku Kalifornii. Serial pokazuje koniec idyllicznej epoki tego regionu, kiedy prawa do ziemi zaczynają rościć Amerykanie, grożąc Meksykanom agresją i wybuchem wojny. Twórcą serialu będzie laureatka nagrody Emmy Janet Leahy.

 • Reset:  My Fight for Inclusion and Lasting Change
  Netflix i Shondaland zdobyły prawa do ekranizacji przełomowej biografii Ellen Pao. Pao w swojej książce, poza życiem prywatnym, wspomina także proces, który wytoczyła swojemu byłemu szefowi. Sprawa przyciągnęła uwagę mediów i wstrząsnęła męskim światkiem Doliny Krzemowej stając się początkiem ruchu Time's Up.
 • The Residence
  Netflix i Shondaland nabyły także prawa do genialnego reportażu Kate Andersen Brower The Residence: Inside the Private World of the White Housem - wyjątkowo dokładnej kroniki życia w Białym Domu opowiedzianej z perspektywy pracującego w nim personelu. Produkcja pokaże od kuchni życie w jednym z najsłynniejszych domów świata.
 • Sunshine Scouts
  Czarna komedia o grupie rozwydrzonych nastolatek, którym podczas przebywania na obozie harcerskim, udaje się przeżyć koniec świata. Muszą teraz wykorzystać swoje harcerskie umiejętności, aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie, pilnując żeby ocalona ludzkość przestrzegała zasad Kodeksu Słonecznych Harcerzy. Twórczynią serialu będzie scenarzystka i aktorka Jill Alexander.
 • Hot Chocolate Nutcracker
  Dokument o kulisach powstawania nowej wersji klasycznego baletu Dziadek do orzechów w wykonaniu tancerzy Debbie Allen Dance Academy. Ta uwspółcześniona interpretacja znanej historii, przygotowana przez artystów w różnym wieku i reprezentujących różne style taneczne, umocniła wysoką pozycję Debbie Allen w świecie tańca. Za zdjęcia, reżyserię i produkcję odpowiadać będzie Oliver Bokelberg (Skandal).

Sporo, prawda? Dwa pierwsze z projektów już przykuły moją uwagę, ale wydają się dopiero na początku drogi ku premierze. Świetnie zapowiadają się też moim zdaniem "The Residence" oraz "Pico & Sepulveda", których możemy doczekać się nieco wcześniej - a przynajmniej mam taką nadzieję. Niestety, w tej chwili nie może być mowy o żadnych przymiarkach do ogłoszenia daty pojawienia się ich na Netfliksie.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu