Ciekawe strony

Izraelski serwis MyHeritage świętuje przełamanie bariery miliarda profili. Drzewa genealogiczne popularne?

Marcin Kamiński
Izraelski serwis MyHeritage świętuje przełamanie bariery miliarda profili. Drzewa genealogiczne popularne?
7

Powstała w 2003 roku w Izraelu strona MyHeritage świętuje obecnie swój sukces, którym jest przekroczenie bariery miliarda profili. Koncentrujący się na tematyce genealogicznej serwis społecznościowy ma już 63 miliony zarejestrowanych użytkowników, w tym ponad trzy miliony z Polski. Obecnie działając...

Powstała w 2003 roku w Izraelu strona MyHeritage świętuje obecnie swój sukces, którym jest przekroczenie bariery miliarda profili. Koncentrujący się na tematyce genealogicznej serwis społecznościowy ma już 63 miliony zarejestrowanych użytkowników, w tym ponad trzy miliony z Polski. Obecnie działający w kilku językach serwis MyHeritage zapowiada wprowadzenie nowych funkcji: zaawansowanej wyszukiwarki oraz wyświetlania relacji pomiędzy różnymi użytkownikami między innymi na podstawie starych wycinków z gazet. To ciekawe połączenie nowej technologii z informacjami z przeszłości.

MyHeritage to serwis społecznościowy pozwalający budować swoje drzewo genealogiczne na podstawie wyszukanych osób i relacji z nimi. Kojarzyć go może wielu z Was, ponieważ w swoim czasie serwis ten przejął budowane w Polsce strony Moikrewni.pl oraz Bliscy.pl.

Podczas zorganizowanej konferencji prasowej podano wiele przykładów ukazujących osoby, które dzięki serwisowi odzyskały kontakt z dawno niewidzianymi członkami rodziny. Obecnie firma przeżywa ważny dla siebie moment – przekroczenie bariery miliarda profili. Z tej okazji zaprezentowano kilka nowości, które już niebawem zostaną udostępnione dla wszystkich użytkowników.

Aby jeszcze bardziej usprawnić działanie MyHeritage, już niebawem wprowadzone zostaną do niego opcje „Super Search“ oraz „Record matching“. Dzięki zaawansowanym algorytmom z większą łatwością mamy odnajdować teraz swoich krewnych. System potrafi tłumaczyć imiona i nazwiska na różne języki czy poszukiwać relacji na podstawie zeskanowanych wycinków prasowych. Co interesujące, wszystkie rodzinne relacje są prezentowane użytkownikowi w sposób automatyczny, nie wymaga to zatem z jego strony żmudnych poszukiwań i przeglądania profili innych zarejestrowanych użytkowników. Jak dokładnie wyglądać będzie to w praktyce, postaramy się opowiedzieć Wam niebawem, zadając przy okazji kilka pytać założycielowi serwisu MyHeritage - Giladowi Japhetowi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu