Ciekawe strony

Czy potrzebny jest nam kolejny video chat na Facebooku? Sean Parker uważa, że tak

GU
Grzegorz Ułan
7

Zdaję sobie sprawę, iż coraz trudniej wymyślić coś zupełnie nowego, co na pewno zatrzęsłoby Internetem od podstaw, zwłaszcza w branży serwisów społecznościowych, ale w kwestii video chatów już chyba wszystko zostało wymyślone i udostępnione w sieci. Współtwórca Napstera postanowił jednak spróbować...


Zdaję sobie sprawę, iż coraz trudniej wymyślić coś zupełnie nowego, co na pewno zatrzęsłoby Internetem od podstaw, zwłaszcza w branży serwisów społecznościowych, ale w kwestii video chatów już chyba wszystko zostało wymyślone i udostępnione w sieci. Współtwórca Napstera postanowił jednak spróbować jeszcze raz zaskoczyć w tym temacie i uruchomił serwis Airtime.

To nic innego jak kolejny video chat w przeglądarce. Od tej wbudowanej opcji na Facebooku różni się jedynie brakiem konieczności instalowania dodatkowych wtyczek oraz umożliwia rozmowę z przypadkowymi użytkownikami, dobieranymi przez serwis na podstawie naszych zainteresowań.

Po zalogowaniu do serwisu za pomocą konta na Facebooku uruchamia się nam od razu okno z podglądem z naszej kamery. Do rozmowy możemy zaprosić znajomych z naszej listy na FB lub zdecydować się na rozmowę z kimkolwiek w naszej lokalizacji lub wybraną osobą z podobnymi zainteresowaniami, które również pobierane są z naszego konta na Facebooku. Obraz jest dość wyraźny i płynny w początkowej fazie. Po kilku minutach stwierdziliśmy niekiedy zawieszanie się obrazu, zwłaszcza po uruchomieniu filmu z YouTube, które to również możemy wybrać do wspólnego oglądania.

Dodatkowo po prawej stronie mamy udostępniony zwykły czat, zintegrowany z Facebookiem. Jeśli więc wysyłamy zaproszenie do znajomego z FB, wyskoczy mu odpowiednie okienko z prośbą o akceptację video rozmowy.

Osobiście uważam ten nowy projekt bardziej za swoistą ciekawostkę, wartą sprawdzenia i przetestowania niż jako funkcję z której będę korzystał regularnie. Na pewno na uwagę zasługuję jakość obrazu i wykonania samego serwisu. Jeżeli ktoś szuka nowych znajomych na Facebooku, o podobnych zainteresowaniach, serwis ten wydaje mi się też dobrym narzędziem w tym zastosowaniu.


http://youtu.be/LTebQHOtEIs

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook