Startups

iTaxi zgarnia 8 mln dofinansowania! Rywalizacja z Uberem nabierze rumieńców?

Tomasz Popielarczyk
iTaxi zgarnia 8 mln dofinansowania! Rywalizacja z Uberem nabierze rumieńców?
28

Służąca do zamawiania taksówek aplikacja iTaxi pozyskała dofinansowanie w wysokości 8 mln złotych. Pozyskany kapitał w całości ma zostać przeznaczony na rozwój.

Do obecnych udziałowców Spółki - Dirlango, Stefana Batorego oraz inwestorów prywatnych w miniony piątek (18 marca) dołączył Experior Venture Fund. Doradcą Inwestycyjnym po stronie iTaxi i udziałowców był Capital One Advisers. Uzyskany kapitał w wysokości 8 mln złotych ma zostać przeznaczony na dalszy rozwój aplikacji. Środki zostaną wykorzystane m.in na rozbudowę działu handlowego firmy, rekrutację kierowców oraz marketing. Firma zapowiada ponadto wejście do kolejnych miast. Warto też dodać, że nieustannie trwają rozmowy z partnerami, dzięki którym oferta iTaxi ma stać się bardziej konkurencyjna. Stefan Batory, Prezes iTaxi tłumaczy:

Dzięki naszej pracy, z usług iTaxi klienci indywidualni oraz korporacyjni mogą korzystać w ponad 100 miastach w Polsce. Pod koniec 2015 roku bezgotówkowo obsługiwaliśmy 1500 firm. Naszemu szybkiemu wzrostowi niezmiennie towarzyszą zasady, wg których prowadzimy Spółkę. iTaxi zbudowana jest na nadrzędnych wartościach uczciwego i partnerskiego traktowania wszystkich naszych współpracowników - jesteśmy niekwestionowanym liderem rynku, rozwijamy się dynamicznie, absolutnie nie zamierzamy zwalniać tego tempa. I właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kolejnej rundy finansowania.

iTaxi to spółka z portfolio Dirlango, którego udziałowcami są Łukasz Wejchert i Maciej Żak. Aktualnie jest ona najpopularniejszą usługą do zamawiania taksówek w Polsce. Współpracuje z nią ponad 10 tys. kierowców. Firma podkreśla uczciwość i jasne zasady swojej działalności, a także przestrzeganie etycznych zasad prowadzenia biznesu. Wszystko to ma czynić ją atrakcyjną zarówno w oczach klientów jak i partnerów biznesowych. Wyraz tego daje Kinga Stanisławska - Partner Zarządzający, Założyciel Experior Venture Fund:

Od lat naszą uwagę skupiamy na innowacyjnych przedsięwzięciach z dużym potencjałem wzrostu, a inwestycja w iTaxi bardzo dobrze się w tę strategię wpisuje. W naszej ocenie iTaxi oferuje nowoczesne rozwiązanie i posiada ogromny potencjał wzrostu. Bardzo cenimy również wysokie kompetencje i doświadczenie zespołu zarządzającego iTaxi. Wierzymy, że wspólnie możemy przyczynić się do rozwoju tej firmy.

Bezpośrednimi konkurentami iTaxi w Polsce są MyTaxi oraz... Uber. Tak solidny zastrzyk gotówki może sprawić, że rywalizacja ta nabierze rumieńców. To zdecydowanie lepsza perspektywa niż incydenty, o których pisaliśmy w weekend.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu