Polska

iTaxi przejmuje MPT Warszawa, jedną z największych korporacji taxi

Grzegorz Ułan
iTaxi przejmuje MPT Warszawa, jedną z największych korporacji taxi
8

iTaxi poinformowało dziś o kolejnym swoim kroku w konsolidacji rynku taksówek w Polsce. Po przejęciu krakowskiego Barbakana i integracji z wrocławskim Wicar Taxi, przyszedł czas na jedną z najwiekszych i najstarszych korporacji w stolicy - MPT Warszawa.

MPT Warszawa działa w stolicy już od 70 lat, świadcząc cały wachlarz usług przewozów taksówkami dla klientów indywidualnych i firm, dostępnych w starym modelu zamawiania przez telefon, jak i z poziomu aplikacji mobilnej na Androida i iOS. Od teraz korporacja ta będzie działała w strukturach zarządzanych przez iTaxi, które to podpisało umowę przejęcia MPT Warszawa od Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o. (MZA).

Jarosław Grabowski, CEO iTaxi:

Procesem integracji marek MPT oraz iTaxi kontynuujemy na naszej platformie technologicznej konsolidację rynku warszawskiego, a w szerszej perspektywie - ogólnopolskiego. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju dążymy do uzyskania statusu wiodącego dostawcy usług związanych z podróżowaniem dla biznesu oraz klientów indywidualnych w skali nie tylko regionu, ale i całego kraju.

iTaxi zapowiedziało jednocześnie, iż zamierza zachować dotychczasowe warunki współpracy z taksówkarzami MPT Warszawa, po przeprowadzonej cesji umów, która ma zakończyć się do końca września. Od tego czasu kierowcy MPT Warszawa zaczną korzystać z aplikacji iTaxi do zamawiania taksówek.

Samo przejęcie pozwoli teraz stworzyć iTaxi największą zrzeszającą licencjonowanych taksówkarzy sieć taxi w Warszawie. Będzie ona obsługiwać 4 000 klientów instytucjonalnych, jak również uzyska dostęp do największej liczby miejsc postojowych zlokalizowanych w najważniejszych punktach Warszawy, m.in. przy dworcach kolejowych i autobusowych oraz przy miejskich szpitalach.

Źródło: iTaxi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu