Płatności i bankowość

W iTaxi można już płacić BLIKIEM, a już niedługo dojedzie Uber i Netflix!

Grzegorz Ułan
W iTaxi można już płacić BLIKIEM, a już niedługo dojedzie Uber i Netflix!
0

Ekspansja BLIKA trwa w najlepsze, tak naprawdę ciężko już znaleźć w polskiej sieci serwis czy usługi, za które nie możemy zapłacić BLIKIEM, a już niedługo BLIK ma rozpocząć ekspansję międzynarodową.

Od dziś klienci aplikacji mobilnej iTaxi do zamawiania taksówek, mogą jako formę płatności wybrać BLIK i płacić za przejazd w ten sposób, bez konieczności podawania danych karty płatniczej.

Magdalena Kubisa, Dyrektor Rozwoju Biznesu Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK:

Aplikacja iTaxi to naturalne środowisko dla płatności mobilnych BLIK. Dzięki połączeniu tych dwóch innowacyjnych rozwiązań, cała obsługa przejazdu i płatności za niego realizowana jest wyłącznie za pośrednictwem smartfona. BLIK wchodzi w zupełnie nowy segment rynku, jakim są przewozy osób oparte o wykorzystanie technologii. To segment w którym do tej pory królowała gotówka oraz karty.

Jak widać na powyższym obrazku, proces płatności BLIKIEM jest dość wydłużony, w porównaniu z Apple Pay czy Google Pay, ale tylko za pierwszym razem. Po pierwszej płatności możemy skorzystać z opcji One Click BLIK i dodać aplikację iTaxi do zaufanych sklepów, dzięki temu każda kolejna płatność będzie się odbywała jednym kliknięciem.

W związku z premierą BLIKA w iTaxi, od dziś do końca lipca każdy klient wybierający płatność w tej aplikacji BLIKIEM, będzie mógł skorzystać z 30% upustu (nie więcej niż 15,00 zł).

Tomasz Soczówka, odpowiedzialny za strategiczne partnerstwa w iTaxi.pl:

W iTaxi wierzymy, że wygoda i bezpieczeństwo naszych pasażerów są najważniejsze. W związku z tym staramy się wdrażać technologiczne rozwiązania, które dokładnie odpowiadają na te potrzeby. Wprowadzenie metody płatności BLIK do naszej aplikacji to działanie w obu kierunkach. Z jednej strony dajemy wygodne narzędzie do płatności za przejazd, a jednocześnie jest to rozwiązanie, które Polacy dobrze znają i budzi ich zaufanie.

To nie koniec dobrych wieści od BLIKA, jak zdradził w rozmowie z Reuters, Dariusz Maurkiewicz, prezes PSP - już niedługo ma być ogłoszone nawiązanie podobnej współpracy z Uberem oraz Netfliksem. Takie partnerstwo powinno znacznie poszerzyć zasięg płatności cyklicznych, udostępnionych niedawno przez BLIKA oraz pozwolić na szybszą ekspansję zagraniczną tych wygodnych płatności mobilnych.

Źródło: BLIK/Reuters.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu