Mobile

Nowe iTaxi - wreszcie możemy wyciszyć Taksówkarza!

Grzegorz Marczak
Nowe iTaxi - wreszcie możemy wyciszyć Taksówkarza!
28

Kilka dni temu swoją premierę miała nowa wersja polskiej aplikacji mobilnej do zamawiania taksówek, czyli iTaxi. Jako weteran ich usług postanowiłem przetestować nowości i podzielić się z wami moimi wnioskami. W skrócie - jest bardzo dobrze i cicho!

Z iTaxi korzystam jako firma od ładnych paru lat i jestem z ich usług bardzo zadowolony. Przejazdy są bezgotówkowe dla mnie i wyznaczonych osób z firmy. Co miesiąc natomiast dostaję zbiorczą fakturę za wszystko. Dodatkowo to co ważne poza aplikacją mogę zamówić taksówkę również dzwoniąc na klasyczny numer telefonu. Jest to bardzo przydatne szczególnie w momentach kiedy nasza motoryka sprawia nam problemy z obsługą telefonu i aplikacji mobilnej…lub kiedy po prostu mamy jakiś inny problem.

Nowy Interfejs iTaxi

Wraz z nową wersją dostajemy nowy zgodny z obecnymi standardami interfejs. Widać, że włożono tutaj sporo pracy w UX aplikacji tak aby główna funkcjonalność narzędzia była tym, na czym skupia się użytkownik. Poza poprawieniem interfejsu to co mnie osobiście interesuje najbardziej to szybkość działania i wydajność aplikacji. Doceniam lepsze ułożenie funkcji, czy animacje, ale jako długoletni użytkownik bardziej zalezy mi na wydajności i szybkości. I powiem tak, jest dobrze - jest dużo lepiej niż było. Aplikacja działa zdecydowanie szybciej, a cały proces pozbawiony jest kilku małych acz zbędnych elementów. Widać, że warto było przepisać aplikację od nowa bo są tego efekty.

"Wycisz" Taksówkarza

Bardzo dużym zainteresowaniem i jak się dowiedziałem popularnością w nowej aplikacji iTaxi cieszy się opcja “cichy przejazd”. Włączenie jej oznacza, że kierowca nie będzie nas zagadywał ani puszczał głośno radia, dzięki czemu będziemy mogli w spokoju odbyć podróż lub popracować w skupieniu. Osobiście bardzo często korzystając z taksówki pracuję w niej z komputerem na kolach i doceniam, że jest możliwość ustawienia takiego trybu przejazdu. Każdy z nas miał chyba okazję jechać z taksówkarzem, który zagadywał nas, wygłaszał swoje poglądy polityczne czy też po prostu reagował głośno na to co dzieje się na drodze. Teraz mamy możliwość uniknięcia takich dodatkowy atrakcji - jeśli oczywiście tego chcemy.

Dodatkowe bardzo potrzebne zmiany

W iTaxi 3.0 wprowadzono też dodatkowe opcje zamawiania taksówki. Możemy teraz zdefiniować, że chcemy zamówić taksówkę z dużym bagażnikiem, z klimatyzacją czy też poinformować o potrzebie przewiezienia zwierzaka. Dodatkowo możemy zamówić transport pod określoną liczbę osób, czyli np. podróżując w 6 osób możemy bez potrzeby dzwonienia z poziomu aplikacji zamówić odpowiedni samochód. Moim zdaniem duży bagażnik i definicja liczby osób to kluczowe zmiany jeśli chodzi o nowe filtry - przydatne i powodujące, że nie muszę zamawiać taksówki przez telefon, Z pożytecznych zmian mamy też możliwość zdefiniowania na stałe adresu domowego i adresu naszej pracy.

Czy czegoś brakuje w nowym iTaxi?

Nie ma aplikacji idealnych. Nie ma ich dlatego, że nie da się jednym rozwiązaniem zaspokoić potrzeb wszystkich użytkowników. Gdyby jednak mnie iTaxi zapytało czego brakuje to wymieniłbym dwie rzeczy. Przede wszystkim możliwość zamówienia więcej niż jednej taksówki. Teraz nadal nie widzę takiej opcji w systemie. Druga rzecz związana jest natomiast z monitoringiem tras - aplikacja pokazuje nam historię naszych przejazdów, ale brakuje znanych z Ubera mapek, które dodatkowo pokazywałby trasę przejazdu. Jest to bardzo pomocne szczególnie kiedy nie jesteśmy pewni czy taksówkarz wybrał optymalną trasę.

Z pomniejszych rzeczy wymieniłbym też dość dziwnie nałożony na mapę napis z informacją o liczbie taksówek. Jest to bardzo pożyteczna informacja choć wygląda jakby ktoś o niej sobie przypomniał po zaprojektowaniu całości.

Biznesowo chciałbym też zobaczyć jakiś program lojalnościowy dla stałych klientów. W chwili obecnej pomimo wydawania kilku tysięcy rocznie w iTaxi jestem traktowany tak samo jak klient, który dopiero zaczyna korzystać z tych usług. Fajnie byłoby zobaczyć jakiś program z upustami lub priorytetami zamówienia itp.

Podsumowując

iTaxi 3.0 to bardzo dobra zmiana - szybka, nowoczesna aplikacja z dobrze przemyślanymi funkcjami dodatkowymi oraz trybem cichego przejazdu, który już ustawiłem jako domyślny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu