Gry

Iron Man otrzyma własną grę od EA. Wiceprezes Marvel Games: „list miłosny do legendarnego bohatera”

Patryk Koncewicz
Iron Man otrzyma własną grę od EA. Wiceprezes Marvel Games: „list miłosny do legendarnego bohatera”
1

EA nawiązuje współpracę z Marvel Games. Studia skupią się na stworzeniu gry, która będzie hołdem dla legendarnego bohatera.

Już o do niespełna dwóch miesięcy krążą po sieci plotki o nowej grzej Marvela poświęconej Iron Manowi. Dziś możemy już z całą pewnością potwierdzić, że Tony Stark otrzyma swoją własną produkcję, za którą odpowiadać będą twórcy remake’u Dead Space i Star Wars: Squadrons.

Najlepsza gra wideo o Iron Manie

Gry oparte o uniwersum Marvela to czysta loteria. Albo wyjdzie z tego świetny tytuł, taki jak Spider-Man od Insomniac Games, albo gniot pokroju Marvel’s Avengers od Crystal Dynamics. Do tego znanego grona już niebawem dołączy tytuł skupiony tylko i wyłącznie na ulubieńcu działu marketingowego Marvela – Iron Manie.

Źródło: EA

Electronic Arts poinformowało na oficjalnym blogu o nawiązaniu współpracy z Marvel Games, w ramach której powstanie zupełnie nowa gra dedykowana Żelaznemu Człowiekowi. EA nie zdradziło zbyt wielu szczegółów, ale wiadomo, że od strony wykonawczej zespołem pokieruje Olivier Proulx, posiadający już doświadczenie w produkcjach Marvela dzięki pracy przy Strażnikach Galaktyki. Jak czytamy we wpisie, tytuł ma przedstawiać „złożoność, charyzmę i geniusz Tonego Starka”, w formie trzecioosobowej gry akcji.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z utalentowanym zespołem Motive Studio, by przedstawić ich oryginalną wizję jednej z najważniejszych, najpotężniejszych i najbardziej ukochanych postaci Marvela. Ich doświadczenie w dostarczaniu zarówno uznanych światów rozrywki, jak i ekscytującej rozgrywki – w połączeniu z autentyczną pasją do opancerzonej ikony – będzie napędzać nasze dążenie do dostarczenia listu miłosnego do legendarnego bohatera w formie najlepszej gry wideo o Iron Manie”. – Bill Rosemann, wiceprezes i dyrektor kreatywny w Marvel Games

Gra znajduje się obecnie w fazie przedprodukcyjnej, zatem reszty szczegółów możemy się jedynie domyślać. Jeśli jednak otrzymamy równie satysfakcjonującą mechanikę walki jak w Spider-Manie i otwarty na eksplorację świat, to sukces będzie można uznać w zasadzie za murowany.

Obrazek wyróżniający: Marvel 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news