Apple

Chiński operator już reklamuje iPhone Xs w wersji dual-SIM

Kamil Pieczonka
8

Za około 24 godziny, gdy skończy się konferencja Apple wszystko będzie już jasne, ale do tego czasu możemy cieszyć się kolejnymi przeciekami. Najnowszy z nich mówi, że w sprzedaży pojawi się przynajmniej jeden nowy iPhone wyposażony w slot na dwie karty SIM. To nowość w przypadku smartfonów Apple.

Dual-SIM tylko w Chinach?

Niestety wiele wskazuje na to, że wersja dual-SIM pojawi się tylko w Chinach i najprawdopodobniej tylko w najtańszym modelu (iPhone Xc?), wyposażonym w ekran LCD o przekątnej 6.1 cala. Na zdjęciu jakie pojawiło się na stronie jednego z operatorów widać jednak smartfon, który bardziej przypomina model Xs Max, czyli ten który ma być najdroższy z całej trójki nowych urządzeń Apple.

Prawdopodobieństwo pojawienia się wersji dual-SIM zwiększa także fakt, że wsparcie dla takiej funkcji odkryto w iOS12 (beta 5). Według Bloomberga, model(e) dual-SIM mogą także pojawić się na innych rynkach, ale raczej dostępność tych wersji będzie mocno ograniczona. Oczywiście iPhone dla obu kart SIM będzie obsługiwał łączność 4G, pokrywając swoim zasięgiem różne częstotliwości z jakich korzysta China Telecom.

iPhone'a z obsługą dwóch kart SIM zapowiada też China Mobile, największy operator telekomunikacyjny na świecie, który zarządza astronomiczną liczbą ponad 1.5 miliardach kart SIM. Co prawda jego reklamy nie były tak oczywiste jak obrazek powyżej, ale jednoznacznie sugerują obsługę dual-SIM i trzy nowe modele smartfonów Apple.

Jeśli jesteście ciekawi wszystkich informacji jakie opublikowano do tej pory na temat nowych smartfonów Apple, to możecie zajrzeć do naszego zbiorczego tekstu - Wszystko co wiemy o smartfonach iPhone 2018. Niestety wszystko wskazuje na to, że Apple ponownie podniesie i tak już dosyć wysokie ceny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

apple2018