Apple

Najnowszy i największy iPhone będzie naprawdę wielki - nie tylko z nazwy

Jakub Szczęsny
41

Chyba nawet przeciwnicy Apple czekają na 12 września i doroczną, najważniejszą konsumencką konferencję, w trakcie której zobaczymy nowe urządzenia z Cupertino. O ile mniej więcej wiemy czego możemy się spodziewać, dotychczas tajemnicę stanowiły m. in. nazwy nowej generacji telefonów Apple - zdecydowanie największy i najlepiej wyposażony sprzęt giganta ma przed nami coraz mniej tajemnic.

Największa wersja iPhone'a z ekranem OLED o przekątnej 6,5 cala według źródeł zweryfikowanych przez 9to5Mac ma nazywać się iPhone Xs Max, co ma odróżniać urządzenie od nieco mniejszego wariantu. "Max" bezpośrednio koresponduje z naprawdę dużym ekranem, który zadebiutuje w zdecydowanie największym i najpewniej najdroższym telefonie komórkowym przeznaczonym do atakowania rynku smartfonowego w roku 2018.

Ponadto, nowe iPhone'y Xs mają charakteryzować się złotym wykończeniem krawędzi wykonanych ze stali nierdzewnej. Wygląda więc na to, że kolejne telefony Apple zaskoczą nas nie tylko podzespołami oraz nowymi wielkościami ekranów, ale także designem, nieco różniącym się od poprzedniej generacji - głównie po to, aby można było szybko odróżnić starsze modele od tych najnowszych, zdecydowanie bardziej prestiżowych w środowisku.

Co znajdziemy pod maską? iPhone Xs Max i mniejszy wariant będą urządzeniami "na bogato"

Zdecydowanie najważniejszym elementem nowych iPhone'ów będzie znacznie szybszy czip Apple A12, który będzie w branży przez długi czas królował jako najwydajniejsza jednostka smartfonowa. Oprócz tego spodziewamy się 4 GB pamięci RAM w obydwu modelach, a także warianty Dual SIM. Apple bardzo długo odżegnywało się od wprowadzenia na rynek telefonu pozwalającego na obsługę dwóch kart dostępowych do usług operatorów komórkowych - największy model ma przełamać ten trend.

To z całą pewnością będzie emocjonująca konferencja - Apple już 12 września w Cupertino zaprezentuje swoje nowe telefony. Oprócz iPhone'ów Xs i Xs Max najpewniej zobaczymy także niżej wyceniony wariant z ekranem LCD, a także zegarek Apple Watch Series 4. Możliwe także, że to nie koniec niespodzianek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile