Apple

iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus - wiemy o nich niemal wszystko

Konrad Kozłowski
iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus - wiemy o nich niemal wszystko
210

Czy pozostała Apple choć jedna niespodzianka na jutrzejszy wieczór (czasu polskiego)? Miejmy taką nadzieję, ponieważ seria przecieków z ostatnich dni odsłoniła niemal wszystkie tajemnice na temat nowych iPhone'ów. Poznaliśmy także ich nazewnictwo.

Dotychczasowe doniesienia o nowych iPhone'ach były chyba najbardziej dokładnymi w ciągu ostatnich lat. Kilka tygodni temu stało się jasne, jak będą wyglądać nowe smartfony Apple i jakie funkcje będą oferować. Dowiedzieliśmy się, że wśród 3 nowych urządzeń pojawią się dwaj następcy iPhone'a 7 oraz jeden, specjalny model, którego debiut przypadnie na dziesięciolecie premiery pierwszego modelu.

iPhone X, iPhone 8, oraz iPhone 8 Plus

Z dużą dozą prawdopodobieństwa zostało potwierdzone, że model ten nazywać się będzie iPhone X - jest to jedna z krążących wcześniej propozycji. Odświeżone, w stosunku do siódemki modele mają nosić nazwę iPhone 8 i iPhone 8 Plus. To sugerowałoby, że Apple zerwie z dotychczasową tradycją i pominie wydanie 7S oraz 7S Plus. Czy to oznacza także, że te dwa telefony będą posiadać zupełnie nowy wygląd? Wygląda na to, że raczej nie. To iPhone X będzie gwoździem programu.

Face ID zastąpi Touch ID

Wszystkie wcześniejsze rewelacje na temat iPhone'a X możecie przeczytaj tutaj i tutaj (odnosiliśmy się do niego jako do iPhone'a 8). Skupmy się na najnowszych doniesieniach, według których iPhone X nie będzie wyposażony w Touch ID - ani z tyłu, ani z przodu - a system skanowania odcisku palca zastąpi Face ID, czyli system rozpoznawania twarzy. Face ID będzie można aktywować dla odblokowywania telefonu, uzyskiwania dostępu do kont iTunes i App Store, haseł w Safari oraz (najprawdopodobniej) Apple Pay. Dzięki Guilherme Rambo ujrzeliśmy już nawet ekrany ustawień oraz procesu konfiguracji samego Face ID.

Dzięki wersji GM (Golden Master) nadchodzącego iOS 11, niemal pewne stało się wyposażenie iPhone'a X w bezprzewodowe ładowanie oraz zupełnie nowy układ A11 Fusion uzupełniony 3 GB RAM-u (iPhone 8 Plus również będzie posiadał 3 GB, natomiast iPhone 8 tylko 2 GB). Wedle większości opinii, bezprzewodowe ładowanie w wykonaniu Apple, które być może zawita do dwóch pozostałych modeli, nie będzie pokrywało się z panującymi standardami. Do ładowania iPhone'a będziemy musieli użyć licencjonowanych akcesoriów, co oczywiście będzie dodatkowym wpływem gotówki dla Apple. Warto też wspomnieć o zmianie nazewnictwa przycisku sleep/wake (blokady) na side button. Wszystko przez poszerzenie jego zastosowań - podwójne wciśnięcie będzie aktywować płatności Apple Pay. Bardzo liczę na to, że przycisk ten będzie konfigurowalny. Z chęcią przypisałbym mu skrót do szybkiego uruchomienia aparatu.

Apple nie popisało się w tym roku. Większość informacji pochodzi bezpośrednio z dokumentacji lub oprogramowania udostępnionego przez firmę przed konferencją. Z tego samego źródła wiemy, że nowy Apple Watch będzie posiadał łączność LTE, a Apple TV faktycznie wspierać będzie rozdzielczość 4K (2160p) oraz HDR. W iOS pojawi się także "Animoji", czyli animowane emoji oparte o zróżnicowane wyrazy twarzy.

Konferencja Apple już jutro wieczorem, dlatego zapraszamy na naszego livebloga.

Grafika główna: @talkaboutdesign.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile