Apple

Rewolucja w telefonach Apple. iPhone zaoferuje funkcję znaną z "chińczyków"

Jakub Szczęsny
Rewolucja w telefonach Apple. iPhone zaoferuje funkcję znaną z "chińczyków"
20

Bodaj najpopularniejszymi telefonami, które oferują możliwość korzystania z dwóch kart SIM są te, które pochodzą z Chin. To właśnie stamtąd przybył trend na implementowanie w smartfonach dwóch slotów na komponenty dostępowe do sieci komórkowych - wygląda na to, że Apple idąc jego śladem wreszcie zaoferuje swoim klientom urządzenia zdolne obsłużyć nie jedną, a dwie karty SIM.

Tego typu przypuszczenia podnoszono już wielokrotnie - były to jednak niezweryfikowane, słabo podparte dowodami przecieki. W tym momencie mamy jednak do czynienia z informacją zupełnie innej rangi. Najnowsza beta systemu iOS 12 (oznaczona numerem 5) sugeruje możliwość wykorzystania dwóch slotów na karty SIM. Jak się okazuje, można tam znaleźć odwołania do funkcji:

second SIM status
second SIM tray status
dual sim device

Wygląda na to, że Apple wreszcie ugnie się pod naciskami użytkowników. Dwa sloty na karty SIM w telefonach iPhone niemal pewne

Tego typu odwołania są raczej jednoznaczne - Apple nie umieszczałoby ich w systemie iOS bez wyraźnego powodu. Być może producent zdecyduje się na zaimplementowanie tej możliwości w szeroko opisywanym ostatnio telefonie charakteryzującym się wyświetlaczem o przekątnej 6,1 cala w... przystępnej cenie. Możliwe również, że to iPhone X Plus, największy smartfon Apple w historii będzie tym, który zaoferuje swoim użytkownikom możliwość umieszczenia w szufladkach dwóch kart SIM.

Oprócz tego, mówi się o tym, że Apple wykorzysta w swoich telefonach modemy obsługujące gigabitowe LTE. To dobra wiadomość, ale w obliczu funkcjonujących obecnie infrastruktur mobilnych nie będzie to ogromne wydarzenie. W dalszym ciągu są problemy z osiągnięciem pełnej deklarowanej w specyfikacjach przepustowości tego typu połączenia. Mało tego, dwie karty SIM mają pracować w trybie dual-standby, co będzie sporym plusem nowych urządzeń z Cupertino.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu