Apple

Najlepsze zdjęcia? Tych już nie robi Pixel. Zdetronizował go nowy iPhone

JS
Jakub Szczęsny
33

Według DxOMark, dotychczas najlepszym dla mobilnych fotografów smartfonem był Google Pixel, który wespół z HTC U11 otrzymał 90 punktów w rankingu. Okazuje się, że najnowsza premiera Apple nieco zmienia porządek w zestawieniu, bowiem zarówno iPhone 8 Plus jak i iPhone 8 przekroczyły dokonania telefonu Google i ustanowiły nowy rekord. Tak, według DxO Mark, najnowsze urządzenia z Cupertino robią najlepsze zdjęcia.

Według ekspertów z DxOMark, iPhone 8 oraz jego wariant Plus odznaczają się bardzo dobrymi algorytmami dopracowującymi zdjęcie tuż po ich zrobieniu. Objawia się to w znacznie lepiej dobranej ekspozycji oraz mniejszej ilości szumów - nie tylko w porównaniu do poprzednika, iPhone'a 7, ale również innych urządzeń dostępnych na rynku. iPhone 8 Plus otrzymał bardzo wysoką lokatę w zakresie samych zdjęć. Z możliwościami filmowymi poszło mu nieco gorzej, ale w dalszym ciągu bardzo dobrze. Uśredniona ocena z testów wynosi 94 punkty.

W przypadku "ósemki bez plusa" - nieco mniejszego telefonu, aparat fotograficzny szczególnie odznacza się według ekspertów świetnymi automatycznymi nastawami w trakcie robienia zdjęć portretowych. Również HDR zasługuje tutaj na sporą pochwałę - działa zwyczajnie bardzo dobrze. Podnoszono również argumenty o dobrej jakości zoomie cyfrowym - wszystko to sprowadza się do faktu, iż także mniejszy telefon robi świetnej jakości zdjęcia. Z filmami poszło mu nieco lepiej, niż wariantowi Plus. Uśredniona ocena to 92 punkty.

Czekamy teraz na iPhone'a X!

Jestem ciekaw, jak poradzi sobie w testach DxOMark model X, sztandarowy obecnie telefon Apple. Może się okazać, że poprzeczka ponownie zostanie zawieszona jeszcze wyżej. Zastanawiam się jednak, czy typowy użytkownik telefonów komórkowych dostrzeże różnice wypunktowane przez ekspertów z DxOMark.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu