Apple

iPhone 8 - moja lista życzeń

Grzegorz Marczak
iPhone 8 - moja lista życzeń
46

Premiera nowego smartfona od Apple odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu. Mówimy tutaj o iPhone 8 (lub iPhone 10, bo mogą się przecież zdecydować na uhonorowanie rocznicy zmianą numeracji), który moim zdaniem powinien wreszcie odpowiedzieć na to, co robi konkurencja.

Moja lista życzeń odnośnie iPhone 8, nie jest może zbyt długa i raczej jest oczywista. Uważam jednak, że wiele z tych elementów jest kluczowe dla smartfona w 2017 roku.

Wygląd iPhone 8

Drogie Apple, powalczymy trochę o pozbycie się przynajmniej bocznych ramek i zrobienie edge to edge display. Jeśli konieczne będzie zachowanie przycisku home (o ile będzie konieczne), to i tak ta zmiana znacząco odświeży wygląd telefonu, nie mówiąc o większej przestrzeni samego ekranu.

iPhone 8 z wyświetlaczem OLED?

Może czas już zamienić LCD na OLED? Jakie zalety ma OLED-owy ekran w smartfonach? Przede wszystkim są to ekrany lżejsze, cieńsze i w wielu przypadkach zużywające mniej baterii. I w tym przypadku nie chodzi mi o samą jakość wyświetlacza (bo to poza twardymi parametrami, jest też kwestią gustu, czy ktoś woli LCD czy OLED/AMOLED/super AMOLED w telefonie), ale o próbę powalczenia o lepsze "życie baterii".

Bezprzewodowe ładowanie

Bardzo proszę! Nie jest to wprawdzie standard na rynku i konkurencja radzi sobie z tą technologią dość różnie, natomiast przydatność bezprzewodowego ładowania (dobrze zrobionego), jest moim zdaniem bezdyskusyjna. Wszyscy mamy już dość kabelków i zasilaczy i ciągłego podłączania urządzeń na noc do ładowania. Wygodny i efektywny system ładowania bezprzewodowego, jest czymś czego iPhone bardzo potrzebuje.

Odporność na kurz i wodę

Mając telefon za kilka tysięcy złotych, czułbym się naprawdę bezpieczniej, gdyby była chociażby podstawowa ochrona przed kurzem i wodą. Rozumiem, że ta technologia może być droga i wymaga zapewne kompromisów przy budowie telefonu, ale wierzę, że Apple potrafiłoby to zrobić. Nie jest to dla mnie "must have", ale nikt by się nie pogniewał gdyby nowy iPhone był w ten sposób zabezpieczony.

Szybkie ładowanie w iPhone 8

Szybkie ładowanie to jest coś, co uwielbiam w smartfonach. Wystarczy kilkanaście minut, aby telefon naładować do takiego stanu, iż spokojnie dociągniemy na baterii do końca dnia. W moim przypadku Fast Charging zredukował też liczbę urządzeń, jaką podłączam na noc do ładowania. Jeśli telefon ma 40% baterii i wiem, że w czasie dnia w kilkanaście minut mogę go podładować do bezpiecznej wartości, to nie muszę tego robić w nocy.

VR i AR

Nie ulega wątpliwości, że nowy iPhone zadebiutuje razem z nowym procesorem od Apple i prawdopodobnie większą ilością pamięci RAM. Pytanie, czy idąc w kierunku wsparcia AR i VR, będziemy też mieli ekran 4K, który jest jednym z elementów przygotowujących sprzęt do wirtualnej rzeczywistości? Może doczekamy się okularów VR / AR od Apple, co dałoby niezłego kopa całej branży? Z pewnością nowe iPhone wydajnościowo będą na takie rozwiązania gotowe - mam przynajmniej taką nadzieję.

Bateria w iPhone 8

Drodzy inżynierowie, projektanci i programiści. Jakakolwiek nowość będzie zaprezentowana w nowych iPhone, kluczowe jest, aby nie wpływała ona negatywnie na czas pracy na baterii. Jest on dla wielu osób kluczowy, a bateria, która nie wytrzymuje jednego dnia pracy przy średnim używaniu telefonu, jest dziś koszmarem, szczególnie, kiedy nie ma opcji szybkiego ładowania.

Zmiany w powiadomieniach

Wyrzućcie proszę projektanta od powiadomień w iOS i zróbcie je jeszcze raz. Porządnie z odrobiną smaku i dobrego stylu. Dziś to, co prezentuje Android i różnego rodzaju nakładki zawstydza Apple w tym obszarze. Nie wiem, gdzie się podziali projektanci od starego iOS, ale niech wrócą i to szybko. Powiadomienia na iPhone wyglądają dziś jakby były projektowane przez amatorów na darmowym stażu.

To chyba w skrócie wszystko, co chciałbym zobaczyć w nowym iPhone 8. Bardzo chciałbym, aby Apple wróciło do formy i nieco proaktywnie podeszło do kolejnych smartfonów. Dziś mam wrażenie, że cały czas robią solidne telefony, ale brakuje trochę tego blasku i stylu, które Apple prezentowało za czasów Jobsa.

Więcej ciekawostek o iPhone 8 przeczytacie w tych artykułach: iPhone i kamera 3D, plotki o iPhone 8, panel przedni iPhone 8

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile