Apple

iPhone 7 z podwójnym aparatem i 256 GB pamięci [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
32

Pojawiają się nowe przecieki na temat kolejnej generacji iPhone'ów. Wśród nowości ma się pojawić m.in. podwójny aparat, a także wersja z 256 GB pamięci wewnętrznej.

iPhone 7 z podwójnym aparatem

Zobacz też: Czy warto kupić teraz iPhone 7? To nadal świetny smartfon, polecam.

O podwójnej kamerze w nowych iPhone'ach mówi się już od dłuższego czasu. W sieci pojawiły się zdjęcia, które mają potwierdzać pojawienie się takiego modułu. Co najciekawsze, w przeciwieństwie do poprzednich generacji, jego producentem nie będzie Sony, a LG. Koreańczycy analogiczne rozwiązanie zastosowali w swoim obecnym flagowcu - LG G5, gdzie spisuje się znakomicie. Mają zatem już pewne doświadczenie.

Ta sama grafika sugeruje, że iPhone 7 będzie również dostępny w wersji 256 GB - miałaby ona być dostępna jedynie w większym modelu o nazwie Pro - mniejszy, jak wynika z przecieków, w dalszym ciągu będzie miał 128 GB pamięci wewnętrznej. Co ciekawe, dwa pozostałe warianty miałyby posiadać 32 i... 16 GB pamięci wewnętrznej. Tę ostatnią Apple mógłby już sobie odpuścić.

Premiera smartfonów, tradycyjnie już, ma nastąpić jesienią bieżącego roku.

Ubisoft zapowiada kolejną aktualizację The Division

Gracie jeszcze w The Division? Jeśli tak, Ubisoft przygotowuje się do wypuszczenia kolejnej aktualizacji. W wersji 1,2 dodana zostanie nowa misja (raid) o nazwie "Clear Sky". Ponadto mapę wypełnią przeciwnicy o wysokiej randze, których ubicie będzie trudniejsze, ale zaowocuje też wyższymi nagrodami. Zmienią się też zasady Stref Mroku, gdzie zdobyte skarby będzie trzeba odesłać za pomocą helikoptera - zanim odlecą, przeciwnicy mogą je jednak przechwycić. Warto zatem uważać. Szczegóły znajdziecie w powyższym wideo. Aktualizacja zadebiutuje już we wtorek, 24 maja.

Chrome nie zareaguje na backspace

Dotąd klawisz backspace na klawiaturze odpowiadał poleceniu "wstecz". Stuknięcie w niego, zabierało nas do poprzednio wyświetlanej strony. Niby wygodne, ale czasem, szczególnie podczas wypełniania formularzy, bywało frustrujące. Jak wynika z wewnętrznych statystyk Google'a, zaledwie 0,04 proc. wyświetleń stron jest efektem użycia backspace. Natomiast w 0,005 proc. przypadków jest to efektem omyłkowego wciśnięcia klawisza przy wypełnianiu formularzy, gdy kursor nie znajduje się aktualnie w polu tekstowym.

FRITZ!Box 6820 LTE dostępny w Play

Niemiecki AVM wprowadza do oferty swój kolejny produkt. Tym razem jest to router FRITZ!Box 6820 LTE. Jest to stacjonarne urządzenie, zapewniające przepustowość na poziomie 150 Mb/s (LTE cat. 4). Wyposażono je również w gigabitowe złącze Ethernet oraz WiFi 802.11 n (2,4 GHz). Nad wszystkim czuwa oprogramowanie Fritz!OS 6.50, które jest jednym z lepszych na rynku, jeśli chodzi o sftware dla routerów - piszę to z własnego doświadczenia. Router jest już dostępny w Play zarówno w ofercie konsumenckiej jak i biznesowej. Poniżej parametry urządzenia.

 • Szybki dostęp do internetu przez LTE: do 150 Mbit/s przy pobieraniu i 50 Mbit/s przy wysyłaniu danych (CAT 4 FDD).
 • Obsługa wielu zakresów: o 6 częstotliwości LTE (FDD): 800 MHz, 1,8 GHz, 2,6 GHz, 2,1 GHz, 900 MHz; o 3 częstotliwości UMTS: 2,1 GHz, 900 MHz, 850 MHz.
 • Kompatybilność w dół z technologiami GSM/EDGE/GPRS przy niewystarczającej mocy sygnału LTE lub UMTS
 • Obsługa roamingu
 • Technologia Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s (2,4 GHz).
 • 1 x gigabitowy port LAN
 • Łatwa konfiguracja za pomocą interfejsu użytkownika, dostępnego w wielu językach: PL, DE, EN, ES, FR, IT
 • Aktualna wersja FRITZ!OS 6.50 (nowa architektura) dla pełnego komfortu korzystania z sieci domowej, obsługująca bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrolę rodzicielską,
 • NAS
 • Zdalny dostęp oraz VPN dla łatwego i bezpiecznego korzystania z dowolnej lokalizacji
 • 170 g (bez kabli i zasilacza); (W x H x D): 64 x 99 x 134 mm

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu