Apple

iPhone 6S smartfonem do selfie? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
iPhone 6S smartfonem do selfie? [prasówka]
7

Pojawiają się kolejne informacje o nowym smartfonie Apple. Planowany na jesień iPhone 6S miałby zaoferować nam znaczące usprawnienia w module przedniej kamerki. Czyżby odpowiedź na trend robienia selfie? Trochę późno. iPhone 6S Przecieki sugerują, że iPhone 6S otrzyma przednią kamerę zdolną do...

Pojawiają się kolejne informacje o nowym smartfonie Apple. Planowany na jesień iPhone 6S miałby zaoferować nam znaczące usprawnienia w module przedniej kamerki. Czyżby odpowiedź na trend robienia selfie? Trochę późno.

iPhone 6S

Przecieki sugerują, że iPhone 6S otrzyma przednią kamerę zdolną do rejestrowania wideo w rozdzielczości 1080p. Na tym jednak nie koniec, bo Apple miałoby zastosować tutaj również diodę LED pozwalającą na doświetlanie zdjęć w ciemności. Wskazywać na to mają zaszyte w iOS 9 funkcje, których póki co nie jest w stanie wykorzystać żaden z dostępnych na rynku iPhone'ów. Oprócz nich pojawia się tutaj również możliwość nagrywania wideo w 60 i 240 kl/s, a także funkcja tworzenia panoram.

Dotąd iPhone nigdy nie rywalizował z innymi urządzeniami na megapiksele, a przednia kamera nie była priorytetem inżynierów Apple'a. Czyżby tym razem miało być zupełnie inaczej?

Twitter z wideo

Twitter ogłosił właśnie dostępność funkcji wideo w swojej aplikacji mobilnej. Bezpośrednio z poziomu mobilnego klienta możemy rejestrować klipy w sposób bardzo zbliżony do tego z Instagrama czy Vine'a. Mało tego, jednocześnie możemy przygotować kilka nagrań, a potem je edytować i wybrać najlepsze. Możliwości jest zaskakująco dużo.

Skype w przeglądarce dla wszystkich

Skype w przeglądarce, o którym pisaliśmy w miniony weekend, jest już dostępny dla wszystkich użytkowników. Jeżeli zatem dotąd ubolewaliście, że Wasz Chromebook jest atrapą prawdziwego komputera, to macie jeden powód mniej, aby to robić. Mnie najbardziej frustruje, że do korzystania ze Skype'a w przeglądarce potrzebujemy dodatkowego rozszerzenia. Czy naprawdę w 2015 roku, w dobie HTML5 i rozkwitającego WebRTC nie dało się tego zrobić inaczej? Pewne rzeczy w Microsofcie się chyba nigdy nie zmienią.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu