Apple

iPhone 15 Pro szybki jak MacBook z M1? Nowy procesor Apple ma nas zaskoczyć

Kacper Cembrowski
iPhone 15 Pro szybki jak MacBook z M1? Nowy procesor Apple ma nas zaskoczyć
22

iPhone 15 Pro ma nas zaskoczyć swoim procesorem. A17 Bionic będzie zasuwał jak M1?

Nowy rok, nowy iPhone, nowy procesor

Już zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że w każdym roku dostajemy nowego iPhone'a. Przyzwyczailiśmy się również do tego, że za każdym razem przekłada się to na multum plotek i doniesień insiderów na długo przed premierą. Nie inaczej jest w tym przypadku, przed jesienną premierą smartfonów z nadgryzionym jabłkiem w logo i liczbą „15" w nazwie.

iPhone 15 Pro i Pro Max (lub Ultra, zdania informatorów w tej kwestii są jeszcze podzielone) ma otrzymać nowy procesor, którym będzie A17 Bionic. A16, chociaż był szumnie ogłaszany rewolucją na konferencji Apple, wcale taką się nie okazał — wczesne informacje sugerują jednak, że w tym roku sytuacja będzie wyglądać nieco inaczej.

A17 Bionic zaskoczy nas swoją prędkością?

Jak podaje DCInside, A17 Bionic będzie o 20 procent mocniejszym chipem od swojego poprzednia, A16 Bionic, który jest obecny w iPhonie 14 Pro i Pro Max. Droższe wersje iPhone'a 15 mają więc cieszyć się sporym wzrostem prędkości w stosunku do tegorocznych flagowców z dopiskiem „Pro" w nazwie. W kwestii standardowego iPhone'a 15 jednak oczekuje się, że odziedziczy A16 Bionic po iPhone'ach 14 Pro i Pro Max, podobnie jak podstawowa „czternastka" ma A15 Bionic po iPhonie 13 Pro.

To samo źródło informuje także o wynikach A17 Bionic. Tegoroczny chip uzyskał 3019 punktów dla pojedynczego rdzenia i 7860 punktów dla wielu rdzeni w Geekbench 6. W tym samym teście A16 Bionic uzyskał odpowiednio 2504 i 6314 punktów, więc jest to znaczna poprawa i ogromny skok jakościowy. Oczywiście wyniki tych testów są na wczesnym stadium i nie gwarantują, że tak będzie na 100 procent — jeśli jednak przełoży się to na faktyczne wyniki, A17 Bionic może być porównywany nawet do M1, który robił furorę w komputerach od Apple.

Źródło: DCInside

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news