Apple

iPhone 12 to nie tylko nowa bryła. Co jeszcze zaoferują przyszłoroczne flagowce Apple?

Kamil Świtalski
10

Plotek na temat przyszłorocznych modeli iPhone nie brakuje — a regularnie będzie pojawiać ich się coraz więcej. Co juz teraz wiemy na temat nadchodzących w 2020 smartfonów od Apple?

iPhone od lat cieszy się świetną opinią wśród fanów Apple i... jest regularnym obiektem drwin u jej przeciwników. Bezpośrednie porównania z rynkiem Androidów, choć w wielu przypadkach kompletnie nie mają sensu, cieszą się niesłabnącą popularnością. Mam tu na myśli chociażby ciągłe naigrawanie się z tego, jak mało iPhone'y mają pamięci RAM z porównaniem do urządzeń z Androidem na pokładzie. Suche specyfikacje są zawsze fantastycznym powodem do żartów, ale każdy kto korzysta z tych smartfonów wie, że raczej w kwestii wydajności niespecjalnie są powody do narzekań. Ale jeżeli wierzyć plotkom, których z każdym dniem napływa do nas coraz więcej, modele smartfonów Apple które trafią na rynek w przyszłym roku, sporo w tej kwestii zmienią.

iPhone 12: więcej pamięci RAM dla modeli Pro, 5G, nowy wygląd i mniejszy notch

O nowym wyglądzie, bryłach mających przypominać te które znamy z iPhone'a 4 i 5, mówi się już od kilku miesięcy. Tym razem do tych plotek dochodzą jeszcze kolejne — znowu mielibyśmy otrzymać trzy modele, wszystkie z ekranami OLED. A jeżeli macie dość ogromnego wcięcia w tych słuchawkach to... mam dla was dwie wiadomości. Pierwsza z nich nie należy do najlepszych: Apple najwyraźniej wciąż się notcha nie pozbędzie. Plus jednak jest taki, że miałby onn być mniejszy

Podążając za konkurencją, Apple miałoby też zaserwować poczwórny zestaw aparatów z tyłu urządzenia, a wszystko to dzięki dodatkowemu sensorowi times-of-flight. Ming-Chi Kuo, analityk od lat poświęcający się Apple, twierdzi, że iPhone 12 doczeka się już modułu 5G — i to z płytkami z polimerów ciekłokrsytalicznych. Materiał ten pozwala na minimalne straty sygnału i doskonale radzi sobie w każdej temperaturze. W kwestii tego które iPhone'y będą obsługiwały sieć 5G — zdania są podzielone. Jedne plotki donoszą że będzie to standard dla każdej z przyszłorocznych słuchawek Apple, inne — że niekoniecznie. Jak będzie — tutaj można póki co jedynie gdybać, ale konkretów doczekamy się pewnie bliżej samej premiery.

Analityk z Barclays, Blayne Curtis, twierdzi ze iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max będą napędzane aż 6 GB pamięci RAM, zaś zwykła dwunastka zostanie z 4 GB RAM. Tenn przeskok miałby pomóc im jeszcze szybciej i efektywniej przełączać się między aplikacjami, co prawdopodobnie docenią wszyscy miłośnicy multitaskingu.

iPhone 12: oficjalne szczegóły dopiero we wrześniu 2020

I choć już teraz w sieci można znaleźć od groma plotek na temat przyszłorocznych iPhone'ów (a im bliżej premiery, tym będzie ich jeszcze więcej) — to żadna tajemnica, że na oficjalne zapowiedzi przyjdzie nam czekać do września 2020. Premiera telefonów dopiero jesienią 2020 — a do tego czasu, mam nadzieję, zmiany w przygotowywaniu nowego oprogramowania przyniosą realne efekty. I iOS 14 nie będzie tak problematyczny, jak miało to miejsce w ostatnich latach...

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu