Apple

Naprawiają, bo najpierw zepsuli. Nowy MacBook to przyznanie się do błędów przez Apple

KK
Konrad Kozłowski
33

Nowy MacBook Pro z 16-calowym ekranem wzbudził niemałe emocje. Komputer zbiera naprawdę dobre oceny, ale w działaniach Apple tkwi pewien szkopuł - część "nowości", to po prostu poprawki. A w roli głównej występuje nowa-stara klawiatura.

Klawiatura motylkowa, której pierwsza wersja pojawiła się w MacBooku z 2015 roku, nie okazała się być takim wabikiem na klientów, jak sądziło Apple. Co więcej, ten wynalazek nie sprostał nawet oczekiwaniom części użytkowników, którzy nie widzieli szans na przesiadkę z klasycznej, o nożycowym mechanizmie, klawiatury. Po dwóch próbach ratowania nowości, Apple wraca do klasycznego rozwiązania i w nowym, 16-calowym MacBooku Pro montuje tak zwaną Magic Keybord wykorzystującą ten sam mechanizm, który znajdziemy w samodzielnej klawiaturze Apple (dołączana na przykład do iMaca).

Nowy MacBook Pro 16 cali kontra reszta świata

W dzisiejszym odcinku Kamil Świtalski i Konrad Kozłowski (to ja!) przyglądają się temu ruchowi, komentują ostatnie działania Apple i przewidują, czy i kiedy jakie ruchy wykona Apple w następnej kolejności. Nie zabrakło porównań z rynkiem laptopów z Windowsem, które... no właśnie. Z odcinka dowiecie się, co o nich myślimy. Miłego słuchania!

Podcast Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: