Apple

Trzy konkretne nowości w iPhonie 12, na które naprawdę czekałem

Konrad Kozłowski
19

iPhone 12 ma się cechować zupełnie nowym wyglądem, ale na tym zmiany w smartfonie Apple się nie skończą. Ostatnie przecieki zapowiadają pojawienie się trzech ważnych nowości.

Nowy ekran i pojemniejsza bateria w iPhone 12

Według wcześniejszych doniesień powinniśmy się spodziewać dwóch wersji w przypadku modelu Pro, które będą posiadać ekran o przekątnej 6,1 cala oraz 6,7 cala. Kanał EverythingApplePro na YouTube niesie solidne informacje na temat specyfikacji nadchodzących iPhone'ów 12 Pro, w których mają się znaleźć ekrany wykonane w podobnej technologii do tej, którą oferują wyświetlacze iPadów Pro. Chodzi o funkcję ProMotion, która pozwala na częstotliwość odświeżania nawet do 120 Hz, ale telefony będą korzystać z zmiennych wartości, by oszczędzać energię.

Czytaj też: iPhone 12 Pro Max bez tajemnic. Co szykuje Apple

Co ciekawe, w nowych iPhone'ach ma wzrosnąć pojemność samych akumulatorów, by odpowiedzieć na większe zapotrzebowanie ekranów na energię. Pojemność ta miałaby wynosić 4400 mAh. A taki krok będzie potrzebny, bo nowe iPhone'y otrzymają nie tylko bardziej prądożerne wyświetlacze, ale także obsługę sieci 5G. By utrzymać dobrą opinię na temat czasu pracy na baterii w iPhone'ach 11, Apple będzie zmuszone do podjęcia takich działań.

Jeszcze lepsze Face ID oraz aparat

Po zmianie iPhone'a 7 na iPhone X byłem zaskoczony tym, jak świetnie Face ID radzi sobie w przeróżnych warunkach i jak szybko rozpoznaje moją twarz, a kolejne aktualizacje iOS-a tylko ten proces usprawniły i przyspieszyły. Nowsze iPhone'y niż X radzą sobie z tym jeszcze lepiej, natomiast iPad Pro jako jedyny wśród wszystkich urządzeń, wspiera rozpoznawanie twarzy niezależnie od orientacji ekranu (czujników i kamer) względem naszej twarzy. EverythingApplePro twierdzi, iPhone 12 będzie oferował jeszcze szersze kąty, ale na razie brakuje wzmianek o jakichkolwiek innych poprawkach w Face ID. Jak dowiedzieliśmy się wcześniej, wcięcie (notch) w ekranie iPhone'a 12 Pro ma być nieco mniejsze niż w dotychczasowych modelach.

Polecamy: Wyciekły ceny iPhone 12. Będzie drogo!

Oprócz bardziej wydajnego procesora, lepszy aparat jest jednym z pewniaków, jeśli chodzi nowe modele iPhone'ów. Tym razem nie będzie inaczej - Apple ma poprawić możliwości aparatów w słabych warunkach oświetleniowych, przyspieszyć działanie autofocusa i stabilizację obrazu. Funkcja inteligentnego HDR-a ma redukować szum w ciemniejszych miejscach kadru, a wspominany wielokrotnie nowy czujnik, LiDAR, ma pozytywnie wpłynąć na działanie automatycznej ostrości. Miałoby to dotyczyć także, a może w głównej mierze trybu portretowego. Dobrze brzmią zapowiedzi zwiększenia stopnia przybliżenia optycznego - zamiast zoomu 2x mielibyśmy dostać 3x. Z plotek wyłania się obraz, w którym na jesieni otrzymamy aż cztery nowe iPhone'y: 5,4 i 6,1-calowe podstawowe modele oraz 6,1 i 6,7 calowe modele Pro. iPhone 12 ma otrzymać nowy wygląd nawiązujący pod pewnymi względami do modeli 5/5S, gdzie obecne były płaskie krawędzie.

AirPods Studio - nowe słuchawki nauszne od Apple

Zobacz też: iPhone 12 z Touch ID. Przecieki sugerują powrót czytnika odcisku palca

Inne źródła mówią także o pozostałych nowościach, które szykuje Apple. Wśród nich pojawiają się słuchawki AirPods Studio mające być odpowiednikami nausznych słuchawek Beats Studio. Wiele przecieków i plotek mówi o co najmniej trzech różnych nowych modelach AirPodsów - oprócz wspomnianych Studio, w drodze mają być modele Pro Lite (tańsza wersja dokanałowych słuchawek) oraz X (odpowiednik sportowych Beats X). Marka AirPods cieszy się większą popularnością i lepszą opinią, aniżeli Beats, które Apple przejęło w 2014 roku. Nic więc dziwnego, że Apple będzie rozwijać własną linię słuchawek używając takiego nazewnictwa.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu