Apple

iPhone 12 - farba odłazi od patrzenia na telefon. Lepiej używajcie etui

Krzysztof Rojek
iPhone 12 - farba odłazi od patrzenia na telefon. Lepiej używajcie etui
83

Do sieci trafiły zdjęcia iPhone'a 12, któremu jeszcze w Apple Store z metalowej obudowy zaczęła odłazić farba. Nie wróży to dobrze użytkownikom.

Dużą część marketingu szeptanego uprawianego przez fanów marki Apple opiera się na fakcie, że o ile iPhone kosztuje drożej, o tyle "starcza" on też na dłużej, dzięki lepszym podzespołom i dłuższemu wsparciu w postaci aktualizacji do kolejnych wersji iOS. I o ile w dużej mierze jest to prawda, o tyle w kwestii długowieczności urządzenia kluczową rolę odgrywa także jeszcze jeden czynnik - jakość wykonania. A z tą u Apple bywa różnie. Wszyscy pamiętamy sytuacje, w których iPhone'y wyginały się tylko dlatego, że materiały z których została wykonana konstrukcja były po prostu zbyt słabe. O ile modelom z serii 12 wyginanie się raczej nie grozi, to jeżeli użytkownicy nie będą dbać o nie jak o Jajka Faberge, to telefony mogą bardzo szybko przestać przypominać luksusowy produkt.

iPhone 12 - farba odłazi już po kilku dniach

Z wielu miejsc na świecie płyną sygnały, że nowe iPhony mają potworny problem z tym, że ich metalowa konstrukcja rysuje się od najlżejszego powiewu wiatru. Pierwsze zdjęcia napłynęły z Hongkongu, gdzie lokalne medium postanowiło podzielić się tym, jak iPhone 12 wygląda jeszcze w Apple Store:

Po sieci krąży też filmik, na którym widać więcej zdjęć, prawdopodobnie tego samego egzemplarza.

I o ile może być to problem z tylko jednym modelem, to fakt, że dzieje się tak kilkadziesiąt godzin od sklepowej premiery może sugerować, że już niedługo usłyszymy o całkiem szeroko zakrojonym problemie. Nie wierzę bowiem, że w Apple Store panują tak spartańskie warunki by telefony w ciągu trzech dni nabywały takie rysy. Jestem przekonany, że jest to raczej wina samych urządzeń, w których warstwa farby na metalowych elementach jest po prostu zbyt cienka i przy najlżejszych kontakcie z inną powierzchnią - ściera się i odchodzi.

I o ile takie uszkodzenia nie wpływają na samo działanie urządzenia, to zdecydowanie sprawiają one, że telefon wygląda dużo mniej elegancko oraz powodują uzasadnione pytania, o jakość wykonania innych elementów smartfona.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu