Apple

Nowe plotki potwierdzają design iPhone 12, płaski front bez szkła 2.5D

Kamil Pieczonka
Nowe plotki potwierdzają design iPhone 12, płaski front bez szkła 2.5D
104

Nowe plotki potwierdzają to o czym mówi się już dłuższego czasu, Apple zamierza całkowicie zmienić design nowych smartfonów z rodziny iPhone i upodobnić je bardziej do tabletów iPad Pro. W zasadzie jest to powrót do korzeni, bo design bardzo przypomina iPhone 4.

iPhone 12 bez szkła 2.5D

Wygląda też na to, że Apple bardzo mocno chce uprościć też całą konstrukcję swojego smartfona. iPhone 12 ma korzystać ze standardowego, prostego i płaskiego szkła, zamiast zaokrąglonego ekranu 2.5D, który stosowany był dotychczas. Tym samym gigant z Cupertion odcina się od trendów zawijania ekranu na boki, tak aby wydawał się on pokrywać całą powierzchnię smartfona. Z jednej strony ma to swój urok, ale z drugiej nie ma za wiele wspólnego z ergonomią.

Płaskie szkło na ekranie smartfona ma szereg zalet, po pierwsze poprawia chwyt urządzenia, łatwiej je złapać i nie jest takie "śliskie". Po drugie eliminuje przypadkowe naciśnięcia ekranu, które irytują, szczególnie w smarfonach typu Motorola Edge. I wreszcie po trzecie, prosty ekran znacznie łatwiej jest zabezpieczyć dodatkowym szkłem czy folią. Jego nałożenie jest znacznie łatwiejsze, a i prezentuje się znacznie bardziej estetycznie. Podejrzewam też, że takie rozwiązanie jest zwyczajnie tańsze, co koreluje z plotką jakoby nowe modele iPhone 12 były lepiej wycenione na tle konkurencji niż ich poprzednicy.

Nie jest jednak powiedziane, że nawet jak dla Apple taka konstrukcja będzie tańsza, to przełoży się to na cenę smartfona. Zawsze może to być kolejny element, który zwiększy marżę i w rezultacie zyski korporacji. Jestem jednak pewny, że ta zmiana będzie dobra dla klientów. Pewny uchwyt smartfona to istotna kwestia, a design iPada Pro z pewnością może się podobać i jego powtórzenie w iPhone 12 jest bardzo prawdopodobne. Byleby tylko tym razem dobrze zaprojektowali anteny GSM/WiFi ;-).

źródło: Twitter

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu