Apple

Wyciekły rzekome projekty CAD nowego iPada Pro. Nowy model wygląda dokładnie tak, jak się spodziewałem

Kamil Świtalski
Wyciekły rzekome projekty CAD nowego iPada Pro. Nowy model wygląda dokładnie tak, jak się spodziewałem
3

Nowe warianty tabletów Apple mają pojawić się za kilka tygodni. Teraz do sieci trafiły rzekome rendery CAD ukazujące jak będzie wyglądał nowy iPad Pro.

Premierowy odświeżonych tabletów iPad Pro spodziewamy się w marcu. Podobnie jak rok temu Apple ma wiosną zaproponować użytkownikom cały zestaw nowych tabletów — wśród nich m.in. odświeżony iPad Mini z mniejszymi ramkami oraz iPad Pro 2021. Topowe urządzenie w swojej kategorii miałoby zaserwować nową technologię ekranu, a także — znając Apple — szybszy procesor i kilka pośrednich usprawnień. I od kiedy to tablet stał się elektronicznym urządzeniem z którego korzystam najchętniej (tak, po pracy komputer zostaje na biurku, telefon nie jest mi do szczęścia potrzebny, a tablet jest miejscem konsumpcji multimediów, nadrabiania RSSów i spółki), nie ukrywam, że patrzę nawet na te drobne usprawnienia zaintrygowany. I jeżeli Apple nie popłynie za bardzo z ceną nowego modelu, chętnie zaktualizuję obecny tablet.

iPad Pro 2021 na pierwszy rzut oka nie będzie się za bardzo różnił od poprzednika

Design obecnego iPada Pro zaprezentowano w 2018 roku. Zaktualizowana w 2020 wersja tabletu zmieniła co prawda formę aparatów — na modłę nowych iPhone'ów dołączyła tam kwadratowa wysepka z aparatami. I patrząc na te rendery trudno doszukiwać się jakichkolwiek drastycznych zmian. Cała konstrukcja miałaby być kilka milimetrów mniejsza, jednak grubość tabletu miałaby pozostać bez zmian.

Przyznam szczerze, że sprzęt ten wygląda... dokładnie tak, jak sobie go wyobrażałem. Po tym jak iPad Air doczekał się niemal identycznej konstrukcji, nie szykowałem się na żadne drastyczne zmiany w wyglądzie. Bardziej jestem ciekawy nowości które firma zaoferuje wewnątrz — no i nowego ekranu Mini LED, który według napływających zewsząd przecieków i analiz jest pewniakiem w kolejnej iteracji tabletów Apple. Niestety - na OLEDy mamy jeszcze chwilę zaczekać.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu