Tablety

Apple dba o klientów - iPad Mini 5 już na horyzoncie

Albert Lewandowski
Apple dba o klientów - iPad Mini 5 już na horyzoncie
14

Informacje o iPad Mini 5 są sporym zaskoczeniem. Dotychczas niewiele mówiło się o przygotowywaniu kolejnej generacji tego urządzenia, ale mimo to Apple wytrwale pracuje nad czymś mniejszym od reszty ich tabletów.

iPad Mini 5 - niezbędne ogniwo

Od początku rodzina Mini cieszyła się sporym zainteresowaniem. Owszem, tablety nie są popularne i widać, że większość firm musi z nich rezygnować, ale akurat Apple udaje się jakoś skutecznie walczyć z ciągłym zmniejszaniem rynku, notując na nim coraz lepsze wyniki. Tu widać, że w grze liczą się właściwie tylko oni.

Już 30 października odbędzie się konferencja Apple. Co na niej poznamy? Na bazie dotychczasowych wiadomości możemy napisać, że przede wszystkim będzie to miejsce premiery dla nowych iPadów Pro, o których więcej dowiecie się z tego artykułu. Mają być mniejsze, wydajniejsze i nawet pojawi się w nich USB typu C na miejsce Lightning! Obok nich Amerykanie mieliby pokazać również odświeżone komputery Mac i na razie tylko o tym dowiedzieliśmy się.

W segmencie tabletów pojawi się zatem nowa wysoka półka, mamy również propozycję bardziej atrakcyjną cenową i w zasadzie brakuje jeszcze czegoś bardziej kompaktowego. Tą lukę ma zapełnić właśnie iPad Mini 5.

Potrzebne nowości na już

Co ciekawsze, wiadomości o tym urządzeniu pochodzą od chińskiego analityka Ming-Chi Kuo, który dotychczas zapewniał wiarygodne informacje. Warto zacząć od tego, że prawdopodobnie ta nowość zadebiutuje w przyszłym roku. Spodziewamy się przede wszystkim wydajniejszego układu (może nawet A11 na miejsce A8?), lepszego wyświetlacza IPS ze zmniejszonymi ramkami i skanera rozpoznawania twarzy Face ID.

Obecnie sprzedawany Mini 4 zdążył już się nieco zestarzeć. W sumie trudno wskazać mocne argumenty przemawiające za jego zakupem, skoro zwykły iPad jest tańszy, choć jednocześnie większy. Z tego względu Apple musi po prostu odświeżyć swoją mniejszą propozycją z ekranem o przekątnej około 8 cali. Moim zdaniem taki model, o ile zapewni jeszcze wsparcie dla rysika i klawiatury, będzie hitem sprzedaży.

źródło: Tablet - News

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu