Tablety

Jak dobrze rozpocząć rok szkolny? Najlepiej z tabletem – sprawdź świetną ofertę

Jakub Szczęsny
Jak dobrze rozpocząć rok szkolny? Najlepiej z tabletem – sprawdź świetną ofertę
149

Czy tablet może być świetną pomocą dla ucznia? Oczywiście, że tak - duży ekran oraz obsługa dotykiem to doskonałe argumenty za wyposażeniem uczącego się dziecka w takie urządzenie. W takim sprzęcie można zmieścić kilka podręczników, a i błyskawiczny dostęp do sieci, możliwość podłączenia klawiatury to kolejne jego atuty. Warto jednak wybrać taki, który dziecku się spodoba, a przy okazji zauważalnie pomoże mu w nauce.

Wybór tabletu nie jest sprawą prostą – na rynku znajduje się sporo urządzeń, które oferują i duże ekrany i dobre podzespoły. W przypadku tabletu dla ucznia należy taki zakup rozpatrywać nieco inaczej: nie zawsze najlepsze podzespoły będą najlepsze. W ogromnej większości przypadków wystarczy „średniak”, który nie nadszarpnie portfela rodzica, również wtedy, gdy okaże się, że noszony do szkoły sprzęt uległ… uszkodzeniu. To się zdarza i należy mieć to na uwadze.

Sprawdź ofertę Plusha – tak najwygodniej dobierzesz odpowiedni tablet dla swojego dziecka

Warto zainteresować się najnowszą, elastyczną ofertą Plusha - znanego z atrakcyjnych ofert prepaid, w abonamencie za 25 złotych miesięcznie, w ramach której w umowie na czas nieokreślony otrzymujecie pakiet 20 GB internetu bez limitu prędkości. Z naszych obserwacji wynika, że to całkiem odpowiednia wartość – szczególnie, jeżeli mówimy o najmłodszych. W szkole, gdzie taki uczeń będzie (mamy nadzieję) skupiał się głównie na nauce, 20 GB powinno wystarczyć. Po powrocie do domu i tak podłączy się do WiFi, dzięki któremu nie będzie nadwyrężać swojego pakietu. Co więcej, dostępny pakiet internetu wraz ze stażem klienta rośnie: co 3, 6 i 12 miesięcy trwania umowy. Im dłużej jesteście w Plushu - tym lepiej! A jeżeli mimo to zabraknie gigabajtów - można aktywować nową paczkę krótkim kodem.

Przy okazji, w ofercie Plusha możemy dobrać także urządzenie mobilne. Skoro mówimy o uczniach, najlepszym wyborem będzie oczywiście wspomniany wyżej… tablet. Urządzenie uniwersalne, pozwalające na komfortowe konsumowanie treści, robienie notatek. Po zakupieniu odpowiedniego etui oraz dodatkowej klawiatury łączącej się ze sprzętem za pośrednictwem interfejsu Bluetooth możliwe jest korzystanie z niego podobnie jak z laptopa lub typowej stacji roboczej. Aplikacje dla systemu Android cechują się przejrzystością i stawiają na wygodę użytkowania oraz są na tyle uniwersalne, że każdy, a zwłaszcza obeznana z nowymi technologiami latorośl da sobie radę z ich obsłużeniem.

Jaki powinien być tablet dla dziecka?

Wybierając odpowiedni tablet dla naszej latorośli warto zwrócić uwagę na najważniejsze walory użytkowe. Ekran dotykowy jest nie tylko „nośnikiem” informacji do skonsumowania, ale także podstawową metodą wprowadzania komend. Spora przekątna (najlepsza to około 10 cali), choć warto tutaj nie przesadzać - to przeważnie atut. Dzięki temu dziecko może czytać podręczniki lub oglądać materiały wideo w odpowiedniej jakości, nie męcząc przy tym oczu od wczytywania się w mały font.

Istotna jest także pojemność sprzętu. Ilość gigabajtów możliwych do zagospodarowania danymi zawsze powinna być możliwie jak największa. Jeżeli wybieramy tablet charakteryzujący się niewielką ilością przestrzeni na dane – warto zainwestować w kartę microSD rozszerzającą możliwości sprzętu.
Podzespoły w kontekście tabletu dla dziecka nie są absolutnie najważniejsze. Właściwie wszystkie sprzęty ze „średniej półki” charakteryzują się wystarczającymi wartościami, które zadowolą każdego małego użytkownika. Ważne jest to, aby taki tablet się „nie zawieszał” w trakcie prostych czynności lub konsumowania treści wideo.

Warto pamiętać także o tym, że… dzieci czasami nie uważają na urządzenia elektroniczne. Każdy taki sprzęt może ulec zniszczeniu – w wyniku zalania, upuszczenia go lub innych wypadków. Zdarzają się także przypadki zagubienia telefonów oraz tabletów, a także kradzieże. Myśląc o sprzęcie dla dziecka warto pomyśleć o nieco tańszym, choć nie gorszym modelu – dla „spokoju” naszego sumienia oraz portfela.

Aby nie pakować się od razu w zakup drogiego sprzętu, warto ponownie sprawdzić, co Plush ma w zanadrzu. W ramach przedstawionej wyżej oferty możecie wybrać naprawdę ciekawe urządzenia (sprawdźcie je tutaj!). My natomiast opiszemy trzy z nich, które według nas są absolutnie wystarczające w kontekście uczniów:

Szkolny tablet dla dziecka – oto co ma dla Was Plush

Lenovo TAB4 10 może być nie tylko doskonałym kompanem dziecka w szkole, ale także centrum multimedialnym dla całej rodziny. Sprzęt może się podobać – producent zadbał także o walory estetyczne tego tabletu. Sprzęt charakteryzuje się doskonale wyważoną wydajnością podzespołów, które stanowią dużą wartością dodaną sprzętu.

Producent postarał się jeżeli chodzi o funkcje przeznaczone typowo dla całych rodzin. Standardem w tablecie Lenovo TAB4 10 jest możliwość stworzenia kilku kont użytkowników chronionych hasłem. Oznacza to, że treści, dokumenty, gry będą należeć tylko do osoby, do której należy konkretne konto. Warto także zwrócić uwagę na doskonały dźwięk będący owocem współpracy Lenovo z Dolby. Technologia Atmos pozwala na cieszenie się przestrzennym dźwiękiem – ze słuchawkami lub bez.

Specyfikacja Lenovo TAB4 10:

Procesor: Qualcomm Snapdragon 425 (czterordzeniowy)
Pamięć RAM: 2 GB
Pamięć wewnętrzna: 16 GB (slot na kartę microSD)
System operacyjny: Android 7.1 Nougat
Ekran: IPS TFT 10.10, 1280 x 800 pikseli
Aparat: tylny 5 MP, przedni 2 MP
Cena w ofercie Plusha: 79 złotych na start, następnie 30 złotych miesięcznie.

HUAWEI MediaPad T3 10 LTE to doskonały wybór dla ucznia. Podobnie jak i poprzedni sprzęt, Huawei oferuje świetnej jakości ekran IPS HD o przekątnej 10 cali, który pozwala nie tylko na komfortowe czytanie, ale również konsumowanie treści wideo. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na filtr światła niebieskiego, który powoduje, że do oczu docierają mniejsze ilości szkodliwego, zwłaszcza w godzinach wieczornych, promieniowania świetlnego o barwie zbliżonej do niebieskiej. Dzięki temu, możecie być pewni, że nawet po długim czasie czytania Wasza latorośl zaśnie bez większych przeszkód.

Warto zwrócić uwagę na odpowiednio wydajną baterię o pojemności 4800 mAh, która pozwoli dziecku na długą pracę bez nerwowego oglądania się za gniazdkiem elektrycznym. Ponadto, możliwa jest konfiguracja konta dziecka – z różnymi poziomami dostępu. Za pomocą tej funkcji to rodzic ustala jakie funkcje i treści są dostępne dla jego pociechy.

Specyfikacja HUAWEI MediaPad T3 10 LTE:

Procesor: Qualcomm Snapdragon 425 (czterordzeniowy)
Pamięć RAM: 2 GB
Pamięć wewnętrzna: 16 GB (slot na kartę microSD)
System operacyjny: Android 7.0 Nougat
Ekran: IPS 9,6 cala, 1280 x 800 pikseli
Aparat: tylny 5 MP, przedni 2 MP
Cena w ofercie Plusha: 79 złotych na start, następnie 27 złotych miesięcznie.

HUAWEI MediaPad M3 Lite 10 to już nieco bardziej zaawansowany sprzęt, który da sobie radę nie tylko w prostych zastosowaniach, ale także zapewni naprawdę wysoki komfort w trakcie oglądania filmów, a nawet przy okazji grania w gry 3D. Czysty, ostry obraz zapewniany przez 10-calowy ekran wysokiej jakości, a także głęboki dźwięk będący owocem współpracy Huawei z HARMAN KARDON to wręcz gwarant niezapomnianych wrażeń.

Warto zwrócić uwagę także na bardzo pojemny akumulator 6660 mAh, dla którego pełny dzień intensywnej pracy nie będzie żadnym problemem. Dodatkowo, na straży długiego czasu pracy stoi funkcja Smart Power Saving 5.0 z technologią inteligentnego zarządzania energią.

Specyfikacja HUAWEI MediaPad M3 10 LITE:

Procesor: Qualcomm Snapdragon 435 (ośmiordzeniowy)
Pamięć RAM: 3 GB
Pamięć wewnętrzna: 32 GB (slot na kartę microSD)
System operacyjny: Android 7.0 Nougat
Ekran: IPS 10.1 cala, 1200 x 1920 pikseli
Aparat: tylny 8 MP, przedni 8 MP
Cena w ofercie Plusha: 79 złotych na start, następnie 46 złotych miesięcznie.

To świetna oferta na rozpoczęcie roku szkolnego. Twoje dziecko może mieć świetny tablet w niewielkiej cenie, a Ty - kontrolę nad kosztami

Oferta prepaid z tabletem dla dziecka to doskonały kompromis między potrzebą posiadania takiego urządzenia, a kontrolą wydatków. Dzięki Plushowi możecie mieć jedno i drugie: pociecha nie nadwyręży domowego budżetu i jednocześnie otrzyma doskonały sprzęt. Rodzice myślący o pomocach naukowych (i nie tylko) przed rozpoczęciem roku szkolnego powinni mocno zastanowić się nad taką ofertą - szczególnie, że zarówno pakiety jak i tablety są dostępne w przystępnych cenach.

Tekst powstał we współpracy z marką Plush

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu