Apple

Czekacie na nowy, mniejszy, wariant tabletu od Apple? To może być nowy iPad Mini!

Kamil Świtalski
12

Internet obiegły dziś zdjęcia tajemniczego iPada Mini, który rzekomo miałby być jego najnowszym wcieleniem.

W kwestii tabletów król był, jest i będzie tylko jeden — mowa oczywiście o iPadzie. To on wzniecił rewolucję związaną z tymi urządzeniami — i mimo że na rynku były setki rozmaitych urządzeń, a wielu małych i dużych graczy w tym segmencie próbowało swoich sił — czas wszystko zweryfikował. To nie jest tak, że inni producenci kompletnie się poddali — ale ich udział w rynku jest znacznie mniejszy. No i to iPad pozostaje królem — a ostatni iPad Pro (2018) jest na to idealnym dowodem. Mimo wszystko ostatnie lata to skupienie się na wydajności i coraz większych ekranach. Od września 2015 nie uświadczyliśmy nowego "miniacza" — ale w tym roku może się to zmienić.

iPad mini 5 na pierwszych zdjęciach?

Użytkownik Twittera skrywający się pod nickiem Mr. White podzielił się zestawem trzech zdjęć, które podpisał jako iPad mini 4s. Na pierwszy rzut oka wygląda on jak dostępny od 3,5 roku na rynku iPad mini 4 — jednak są pewne niuanse, które je różnią. Specjaliści twierdzą, że wnętrze wygląda inaczej (chodzi o projekt anteny). Do tego dochodzi kwestia koloru obudowy (tutaj widoczny jest tzw. różowe złoto, a iPad mini 4 nie jest dostępny w tym wariancie) i nieco innego projektu tylnej obudowy. Te fotografie jednak nie do końca współgrają z ostatnimi plotkami (zobacz: Wreszcie. iPad mini 5 ma pojawić się już w 2019), według których mielibyśmy doczekać się w nowym iPadzie mini 5 złącza USB-C. Brakuje też lampy błyskowej przy tylnym aparacie — no a jako że zdjęcia pokazują wyłącznie tył i środek urządzenia, niewiele możemy powiedzieć na temat innych zmian.

Plotki o iPadzie mini 5 się nasilają co, mam nadzieję, jest zwiastunem tego, że nowy model tuż za pasem. Mam jednak cichą nadzieję, że nie będzie wyglądał jak urządzenie na powyższych grafikach i że to jakiś prototyp, który nigdy nie ujrzy światła dziennego. Zamiast tego iPad mini 5 będzie... po prostu nieco mniejszym bliźniakiem obecnych iPadów Pro. Zarówno jeżeli chodzi o wygląd, jak i możliwości.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu