Przesiadka z Androida na iOS, czy też z iOS na Androida nie jest obecnie trudnym procesem - sam przechodziłem przez to rok temu (porzucając iOS na rzecz systemu Google). Dlaczego to zrobiłem? Bo najzwyczajniej w świecie chciałem: ponad rok trwałem przy rozwiązaniu Apple i w końcu uznałem, że to czas na zmianę. Jednak dlaczego na takie kroki decydują się konsumenci?
PCMag bazując na informacjach pozyskanych od 2500 użytkowników skonstruował wyniki badania, które jasno pokazuje motywy użytkowników przesiadających się na inną platformę. Wychodzi na to, że w kontekście Androida najważniejszym czynnikiem jest "lepszy user experience", pod którym kryje się tak naprawdę sporo pomniejszych zmiennych. Niemniej, bardzo istotna jest też cena urządzeń z Androidem, która w oczach wielu konsumentów jest znacznie atrakcyjniejsza od tych, które są normą w środowisku iOS.
Jednak ci, którzy przesiadają się z Androida na iOS dużo mocniej wskazują na "user experience", twierdząc że jest on znacznie lepszy od tego, co prezentuje rozwiązanie Google. Dużo lepiej iOS od Androida wypada pod względem jakości funkcji stanowiących dodatek - komponenty smartfonów z systemem Apple wydają się znacznie lepsze od tego, co prezentuje konkurencja. Zdumiewająco wysoko w kontekście iOS znalazły się "lepsze ceny" - trudno mi zrozumieć dlaczego, aczkolwiek niewykluczone, że respondenci wskazywali tutaj na fakt lepszego utrzymania ceny przez urządzenia wyprodukowane przez Apple.
W badaniu wzięło udział 2500 respondentów, z czego 54% to ludzie korzystający z iPhone'ów od Apple, natomiast 27% w kieszeniach nosi telefony od Samsunga.
Zobacz też: Android czy iOS: który wybrać?
Jeśli Android - to cena. A jeśli iOS - funkcjonalność
Respondenci dosyć jednoznacznie orzekli co stanowi według nich najważniejsze przyczyny przejścia na konkurencyjną platformę. Wybierający Androida kierują się czynnikiem ekonomicznym; istotnie w tym kręgu mamy znacznie lepszy wybór w najróżniejszych półkach sprzedażowych. Apple natomiast kusi znacznie lepszym interfejsem i - jak sądzą konsumenci - lepszymi podzespołami w obsługiwanych urządzeniach.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu