Apple

Najważniejsza aktualizacja iPhone’a już jest. Co nowego?

Piotr Kurek
Najważniejsza aktualizacja iPhone’a już jest. Co nowego?
14

Apple udostępnia iOS 17.4. To najważniejsza aktualizacja dla iPhone'ów od lat – przynajmniej w Unii Europejskiej. Co się zmieniło?

W tym tygodniu wchodzą w życie przepisy wynikające z Aktu o rynkach cyfrowych. A to oznacza, że Apple musiało zmienić sporo w iOS, by wywiązać się z obowiązków nakładanych przez nowe regulacje. Przez ostatnie tygodnie deweloperzy mieli możliwość testowania iOS 17.4, który wprowadza daleko idące zmiany w systemie dystrybucji gier i aplikacji, zarządzania przeglądarkami internetowymi i realizowaniem płatności. Teraz, na kilka dni przed terminem, firma udostępnia aktualizację dla wszystkich. I choć większość zmian dotyczy krajów unijnych, z niektórych nowości będą mogli skorzystać użytkownicy na całym świecie.

iOS 17.4 już jest. Co nowego w aktualizacji?

Wraz z aktualizacją iOS 17.4 , użytkownicy z krajów unijnych będą mogli instalować aplikacje z alternatywnych sklepów z aplikacjami, instalować przeglądarki internetowe z alternatywnymi silnikami, zarządzać domyślną przeglądarką przy pierwszym użyciu Safari oraz korzystać z alternatywnych opcji płatności za aplikacje w App Store oznaczone plakietką zakupów zewnętrznych. OS 17.4 to także kilka nowości, z których skorzystają wszyscy:

  • Klawiatura emoji zawiera nowe emoji przedstawiające brązowy grzyb, feniksa, limonkę, zerwany łańcuch oraz potrząsanie głową.
  • Dodano 18 emoji przedstawiających osoby i całe postacie odwróconych w przeciwną stronę.
  • Zapisy odcinków podcastów w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim oraz niemieckim pozwalają śledzić tekst na żywo (transkrypcja)
  • Użytkownicy mogą czytać cały tekst odcinków, wyszukiwać w nim wyrazy i frazy oraz stukać w niego w celu przejścia w wybrane miejsce, a także korzystać z funkcji dostępności, takich jak Wielkość tekstu, Zwiększ kontrast oraz VoiceOver.

iOS 17.4. Podsumowanie nowości

iOS 17.4 eliminuje błędy i problemy, które wykryto w poprzednich wersjach oraz wprowadza kilka usprawnień, z których skorzystają wszyscy. Aktualizacja sprawia, że funkcja rozpoznawania muzyki pozwala dodawać utwory do playlist i biblioteki Apple Music oraz Apple Music Classical. Funkcja ochrony skradzionego urządzenia obsługuje podwyższony poziom bezpieczeństwa w dowolnym miejscu. Informacje o kondycji baterii w Ustawieniach na iPhone’ach 15 i iPhone’ach 15 Pro obejmują liczbę cykli baterii, datę produkcji oraz datę pierwszego użycia. Dodatkowo, rozwiązano problem powodujący wyświetlanie pustych obrazków kontaktów w aplikacji Znajdź oraz wyeliminowano problem, w wyniku którego podczas wysłania wiadomości do grupy przez użytkowników Dual SIM ich numer telefonu był zmieniany z podstawowego na dodatkowy i był widoczny dla członków grupy.

Aktualizacja czeka na pobranie w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia i waży nieco ponad 1,7 GB.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news