iOS

Serwery Apple już się grzeją - iOS 15 dostępny jest do pobrania

Grzegorz Ułan
Serwery Apple już się grzeją - iOS 15 dostępny jest do pobrania
21

Tydzień po konferencji Apple, na której zaprezentowano nowe smartfony iPhone 13, udostępniona została już nowa wersja systemu iOS 15, a którą to Apple zapowiedziało na tegorocznej konferencji WWDC Apple w czerwcu.

Na początek oczywiście lista modeli smartfonów iPhone kompatybilnych z nowym systemem. Jeśli aktualizowaliście na swoich telefonach system do iOS 14, nowy system również będziecie mogli zainstalować:

iPod touch 7G iPhone XS i XS Max
iPhone SE (2016 oraz 2020) iPhone 11
iPhone 6s, iPhone 6s Plus iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max
iPhone 7, iPhone 7 Plus iPhone 12
iPhone 8, iPhone 8 Plus iPhone 12 Mini
iPhone X iPhone 12 Pro
iPhone Xr iPhone 12 Pro Max

Co nowego w iOS 15, czy warto aktualizować? Niektórzy użytkownicy smartfonów iPhone wstrzymują się z aktualizacją przez kilka miesięcy, by ustrzec się błędów, które mogą pojawić się zwykle na początku. Jednak ci, którzy zdecydują się na aktualizację już teraz będą mogli cieszyć się z nowego systemu powiadomień, które pozwala na ich personalizację i zdefiniowanie kilku własnych profili w trybie - nie przeszkadzać.

Zmian doczekała się również mobilna przeglądarka Safari, w której górny pasek adresu powędrował na dół ekranu, usprawniono w niej też zarządzanie kartami i wprowadzono gest przeciągnięcia w dół w celu odświeżenia strony.

Zobacz też: iOS

Ciekawą i użyteczną zmianę znajdziemy też w komunikatorze iMessage, od teraz seria wysyłanych zdjęć będzie grupowana w stosy, nie jak wcześniej jeden pod drugim. Jeśli chodzi o komunikator wideo, czyli Facetime, ten otworzył się na użytkowników Windowsa i Androida, którzy to będą mogli prowadzić rozmowy z posiadaczami urządzeń Apple z poziomu przeglądarki.

Ponadto w notatkach czy powiadomieniach pojawi się wsparcie dla hastagów dla łatwiejszego ich grupowania i wyszukiwania, wbudowany VPN, tymczasowe adresy email w domenie @icloud.com, ułatwienia w wysyłaniu zrzutów ekranu, zmiana kolejności wyświetlania pulpitów czy wspólne oglądanie treści wideo ze znajomymi.

Więcej informacji i omówienia nowości w iOS 15 znajdziecie na powyższym wideo Konrada, które możecie sobie obejrzeć w trakcie aktualizacji Waszego smartfona.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu