Apple

iOS 13.3 już do pobrania. Safari obsłuży teraz klucze bezpieczeństwa NFC i USB

PW
Paweł Winiarski
12

Mam wrażenie, że nowe aktualizacje mobilnego systemu Apple pojawiają się częściej niż będą to robić nowe filmy Patryka Vegi. Co nowego w iOS 13.3?

Nowości iOS 13.3

Głównymi nowościami w iOS 13.3 są nowe narzędzia nadzoru rodzicielskiego, które oferują kontrolę nad listami osób, z którymi dzieci mogą się kontaktować za pomocą aplikacji Telefon, Facetime i Wiadomości. Udostępniona też została możliwość zarządzenia kontaktami dostępnymi na urządzeniach dzieci przy użyciu osobnych list kontaktów.

Przeczytaj też: Recenzja iOS 13

Ciekawą nowością jest obsługa przez przeglądarkę Safari kluczy bezpieczeństwa NFC, USB oraz kluczy zgodnych ze standardem Lightning FIDO 2.

iOS 13.3 to również szereg poprawek zauważonych błędów, które teoretycznie powinny je wyeliminować. Takich, jak na przykład problemy z brakiem możliwości pobrania nowych wiadomości w aplikacji Mail czy usuwania wiadomości z kont Gmail. Nie powinien pojawiać się już problem rozmazanych zrzutów ekranu wysyłanych przez aplikację wiadomości czy kłopotów z plakietką nieodebranego połączenia na ikonie aplikacji Telefon. Podobno też został usunięty problem zbyt wolnego ładowania smartfona niektórymi ładowarkami bezprzewodowymi. Dodatkowo iOS 13.3 pozwoli zachowywać materiały wideo przycinane w aplikacji Zdjęcia jako nowe pliki.

Zobacz też: Recenzja iPhone 11

Poza iOS 13.3 i iPadOS 13.3 Apple wypuściło tez aktualizację do swoich pozostałych systemów - można już pobrać macOS 10.15.2, tvOS 13.3 oraz watchOS 6.11.

Szczegóły dotyczące uaktualnień systemów Apple znajdziecie pod tym linkiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: