Ciekawe strony

Intuicyjne narzędzie do zarządzania projektami, czyli Action Method

Aleksandra Biolik
Intuicyjne narzędzie do zarządzania projektami, czyli Action Method
Reklama

Do tej pory nie miałam okazji korzystać z onlinowych narzędzi do zarządzania projektami. Jedynym używanym przeze mnie narzędziem był Microsoft Project...

Do tej pory nie miałam okazji korzystać z onlinowych narzędzi do zarządzania projektami. Jedynym używanym przeze mnie narzędziem był Microsoft Project. Jest to program wyposażony w multum funkcji i pamiętam, że jak kilka lat temu zaczynałam go używać, trochę czasu zajęło mi poznanie jego tajemnic. A i tak, obecnie większości z nich nie używam. Dzisiaj przyjrzałam się możliwościom Action Method, nowego narzędzia webowego, które zostało opracowane przez firmę Behance. I chyba jest to aplikacja, która dobrze spełni proste wymagania odnośnie zarządzania projektami.

Reklama

Po założeniu konta (do wyboru są dwa: darmowe i płatne) znajdujemy się na swoistym Dashboardzie, z którego mamy dostęp do większości funkcji Action Method. Najważniejszą z nich jest dodawanie zadań i projektów. Wszystko jest proste i przejrzyste i po chwili dysponujemy już listą zadań dla naszego projektu. Co ważne zadania można w szybki sposób przypisać innej osobie. Wystarczy wpisać jej adres email i dana akcja pojawi się u tej osoby na Dashboardzie, gdzie będzie ją można zaakceptować lub odrzucić.


Oprócz tworzenia zadań i projektów Action Method dostarcza też narzędzia do komunikacji w ramach projektu, są to m.in. forum dyskusyjne (Discusions), miejsce do wymiany plików i komentarzy (Reference). Poza tym jest też prosty mechanizm "monitowania" (nagging), dzięki któremu możemy komuś przypomnieć, że ma zrobić dane zadanie.

Przydatną funkcją jest też taki mini activity feed, który pokazuje co kiedy wykonaliśmy w planowaniu i realizowaniu projektu. Jest to dużo bardziej skuteczne niż wersjonowanie kolejnych harmonogramów Projecta.


Podsumowując, Action Method jest bardzo fajnym narzędziem do zarządzania niedużymi projektami (szczególnie w wersji darmowej, która jest ograniczona do 50 zadań). I właśnie czegoś takiego mi kilka razy brakowało, np. do organizacji wyjazdu na wakacje dla siebie i znajomych, szczególnie gdy trzeba być mózgiem całej operacji. Microsoft Project jest to tego zdecydowanie zbyt rozbudowany, a z kolei listy typu TO-DO są zbyt proste.

Jedynym poważnym minusem jaki widzę w tej chwili jest zbyt duże zorietnowanie tego programu na zadania (akcje) a nie na produkty. Dużo trudniej jest monitorować realizację projektu w oparciu o zadania. Nie można w łatwy sposób określić na jakim etapie realizacji znajduje się projekt. Action Method chyba nawet nie proponuje nic w tym właśnie zakresie.

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama