Ciekawe strony

Jedno imię we wszystkich serwisach

Aleksandra Biolik
Jedno imię we wszystkich serwisach
13

Znalazłam dzisiaj interesującą stronę, która może się przydać osobom zaczynającym przygodę ze światem serwisów Web 2.0. Kiedy ja zaczynałam zakładać konta w różnych serwisach zależało mi na tym, żeby mieć taką samą nazwę użytkownika. Oczywiście, wszędzie możemy podać swoje imię i nazwisko, ale częst...

Znalazłam dzisiaj interesującą stronę, która może się przydać osobom zaczynającym przygodę ze światem serwisów Web 2.0. Kiedy ja zaczynałam zakładać konta w różnych serwisach zależało mi na tym, żeby mieć taką samą nazwę użytkownika. Oczywiście, wszędzie możemy podać swoje imię i nazwisko, ale często screenname jest częścią adresu naszego profilu w danym serwisie, a adres np. aleksandrabiolik.tumblr.com jest troszeczkę za długi.

Dlatego też polecam stronę UsernameCheck, która pozwola w szybki sposób sprawdzić czy wybrany przez nas nick jest dostępny w najbardziej popularnych serwisach. Na liście jest ponad 60 serwisów, m.in. Blogger, Gmail, Digg, Delicious, YouTube, Vimeo, Twitter.

Jak widać interfejs jest bardzo prosty, wpisujemy naszą propozycję nazwy i po około minucie wiemy już, w których serwisach jest ona jeszcze dostępna. Trzeba oczywiście pamiętać, że dana nazwa nie będzie dostępna przez cały czas, więc jak nam bardzo zależy na danych serwisach (a nie będziemy z nich korzystać od razu) to konto trzeba założyć raczej szybko.

Dla mnie ta lista jest też o tyle interesująca, że pokazuje serwisy, które nie są mi znane. A może są warte uwagi?!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu