Ciekawe strony

Taki iTunes online dzięki SonicSwap

Aleksandra Biolik
Taki iTunes online dzięki SonicSwap
4

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się serwisy, których celem jest tworzenie list piosnek, których będzie można słuchać poza domem, a właściwie nie tylko na swoim komputerze. Są to m.in. zamknięte już Muxtape, Mixtube, BlueTunes. Wadą tych serwisów była konieczność wgrywania do nich utworó...

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się serwisy, których celem jest tworzenie list piosnek, których będzie można słuchać poza domem, a właściwie nie tylko na swoim komputerze. Są to m.in. zamknięte już Muxtape, Mixtube, BlueTunes. Wadą tych serwisów była konieczność wgrywania do nich utworów, czyli niejako duplikowanie playlist, które mieliśmy na komputerze.

Od dziś problem ten przestaje istnieć dzięki SonicSwap, czyli takiemu iTunes on-line. Wystarczy założyć konto w serwisie SonicSwap, wgrać plik xml, który zawiera informacje o naszej bibliotece w iTunes. I już. Możemy słuchać naszych piosenek.

Nie jest to niestety rozwiązanie idealne. SonicSwap na podstawie listy naszych piosenek szuka klipów wideo opowiadających naszym utworom i tak naprawdę słuchamy muzyki z np. YouTube. O ile ze znanymi piosenkami nie ma większych problemów (sporo jest takich klipów w sieci), to już mniej popularne utwory (czyli też m.in. polskie) są już raczej poza naszym zasięgiem. W najlepszym razie otrzymamy jedynie 30 sekundową próbkę.

Ogólnie jednak SonicSwap jest usługą wartą uwagi, bo umożliwia nam pochwalenie się naszą muzyką z iTunes (niedługo serwis doda widgety, które będzie można umieszczać na blogu). Działa zdecydowanie szybciej niż np. MixTube. Interfejs wzorowany na iTunes pomaga łatwo odnaleźć się na liście piosenek. A dodatkowo można przypadkiem znaleźć nietypowe piosenki. Przynajmniej mi się udało. Podczas sprawdzania SonicSwap kliknęłam niechcący na moją listę podcastów, a tam na pierwszym miejscu był akurat Apple Special Event 2008, który wg SonicSwap okazał się być następującą piosenką. Miłego słuchania...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

muzykaitunes