Telekomy

Internet mobilny na abonament „bez limitu” danych - Gdzie najtaniej i jakie górne limity oferują operatorzy?

Grzegorz Ułan
Internet mobilny na abonament „bez limitu” danych - Gdzie najtaniej i jakie górne limity oferują operatorzy?
87

T-Mobile udostępnił dziś promocję w swojej ofercie internetu mobilnego, obniżając o połowę abonament za tę usługę. Przy tej okazji sprawdziłem też całościową ofertę i okazuje się w T-Mobile możemy również skorzystać z nielimitowanego transferu w zasięgu LTE.

Dla kogoś, kto nie może skorzystać z oferty kablowego internetu, to bardzo ciekawa opcja i muszę przyznać po kilku miesiącach korzystania z niej w Plusie, że w pełni wystarczająca. Nawet przy oglądaniu filmów i seriali online. Osobiście korzystam z HBO GO i ostatni miesiąc z Netflixa, co dało mi kilkaset GB zużycia i jeszcze ani razu nie przyblokowało mi tego transferu.

Porównajmy jak cenowo wychodzi to u wszystkich operatorów. Sprawdzamy oferty na abonament. A do porównania damy abonamenty z opłatą w okolicach 80 zł, gdyż Play tylko w najdroższym pakiecie oferuje internet "bez limitu".

T- Mobile - 79,98 zł - Górny limit określony jako 100 GB, później prędkość spada do 2 Mb/s. Tutaj jest też dodatkowy zapis o zużyciu transferu „obciążającego sieć w sposób zagrażający jej prawidłowemu funkcjonowaniu lub/i korzystaniu z niej przez innych użytkowników”. Kiedy to prędkość spada do 16 kBit/sek. Link do oferty.

Plus - 79,99 zł (wliczając HBO GO). Nie podają górnego limitu GB, ale jest zapis w regulaminie dotyczący limitów, gdzie powołują się na zasadę FUP i informują o spadku prędkości (32 kb/s) przy nadmiernym korzystaniu. Link do oferty.

Orange - 79,90 zł - Górny limit określony jako 150 GB, później prędkość spada do 1 Mb/s. Link do oferty.

Play - 89,99 zł - Górny limit określony jako 100 GB, później prędkość spada do 1 Mb/s. Link do oferty.

Jak widać na zarzutach, w przypadku, kiedy dużo oglądamy filmów w internecie czy ściągamy większe ilości danych, najlepszą i najtańszą opcją będzie oferta Plusa. Natomiast w przypadku, gdy nie znajdujemy się w zasięgu sieci LTE lub mamy bardzo słaby sygnał, najlepiej będzie wybrać ofertę Orange lub Playa, którzy dają 150/100 GB w każdej dostępnej technologii.

Sprawdź też oferty na internet mobilny bez limitu.

Aktualizacja

Czytelnik Qw zwrócił mi uwagę na błąd w moim końcowym punktowaniu ofert. Ma rację, jeśli chodzi o korzystanie z mobilnego internetu w domu, a taki był wydźwięk w porównaniu. Oferta Orange jest równie dobra, co oferta Plusa, bez HBO GO, a nawet lepsza jeśli chodzi o limit transferu w każdej technologii. Mój błąd, dlatego uznałem, że zamiast korygować błąd należy się Wam aktualizacja wpisu.

Aktualizacja II

T-mobile w reakcji na publikację podesłało mi właśnie inną swoją ofertę, mieszącą się w kryteriach porównania, więc dołączam ją tutaj. Jest o grosz droższa, ale ma za to nielimitowany dostęp do sieci w każdej technologii 2G/3G/LTE.

Foto SIM card on laptop keyboard represents mobile internet via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile