Telekomy

Orange zwiększa zasięg i prędkość. Stanęły już pierwsze stacje LTE 800MHz i LTE 2600MHz

Paweł Winiarski
Orange zwiększa zasięg i prędkość. Stanęły już pierwsze stacje LTE 800MHz i LTE 2600MHz
23

Z tej informacji powinni ucieszyć się przede wszystkim mieszkańcy wszystkich terenów mniej zurbanizowanych. Oznacza to bowiem lepszy dostęp do internetu od Orange.

Po wygranych 25 stycznia aukcjach (blok 10 MHz w ramach pasma 800 MHz oraz blok 15 MHz w ramach pasma 2600 MHz), Orange nie czekało i już po tygodniu uruchomiło pierwsze stacje bazowe działające na częstotliwościach 800 MHz i 2600 MHz. Dla mieszkańców terenów mniej zurbanizowanych oznacza to przede wszystkim lepszy zasięg i większą prędkość. W miejscach, gdzie dotychczas szczytem możliwości sieci była prędkość do 21 Mb/s w technologii 3G, powinniśmy odczuć prędkość do 75 Mb/s w technologii LTE.

W dużych miastach najbardziej odczujemy zwiększenie „pojemności” sieci, co powinno zaowocować szybszym internetem. Orange przygotowało specjalną mapkę, na której możecie zobaczyć, gdzie stanęły pierwsze stacje.

Dwie stacje stanęły w Warszawie, po jednej w: Górno, Iwanowice Dworskie, Jasienica, Jemiołów, Józefów, Łosice Chotycze, Oldrzychowice, Pomorzany, Poręba Kocęby, Przesławice, Pszczela Wola, Rokitno, Rychnowo, Strzeżów, Szczukowice, Trzebiszewo, Uniejów Kolonia, Wikielec.

grafika: 1

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

orangeLTE