Polska

T-Mobile nie zwleka ani chwili - lepszy zasięg, szybsze łącza dzięki nowym pasmom LTE

Konrad Kozłowski
T-Mobile nie zwleka ani chwili - lepszy zasięg, szybsze łącza dzięki nowym pasmom LTE
3

Najpierw Orange, teraz T-Mobile - polscy operatorzy błyskawicznie reagują na możliwość zwiększenia komfortu korzystania z dobroci zasięgu LTE. Na wykorzystaniu częstotliwości 800 MHz zyskają użytkownicy Internetu LTE w miastach, jak i mieszkańcy terenów mniej zurbanizowanych.

Zastosowanie częstotliwości 800 MHz przy technologii LTE przełoży się na wzrost prędkości oraz lepszy zasięg w całej Polsce - zdaniem T-Mobile w zasięgu sieci LTE znajdzie się aż 95% populacji kraju. Na obszarach zabudowanych istnieje spora szansa na poprawienie jakości sygnału, dzięki czemu osiągane prędkości będą wyższe. T-Mobile zapowiada regularne uruchamianie stacji bazowych w nowych lokalizacjach - nawet kilkudziesięciu każdego tygodnia.

Jednak plany T-Mobile nie kończą się na wspomnianej częstotliwości - już teraz wspomina się o wykorzystaniu pasma 2600 MHz, które w połączeniu z aktualną infrastrukturą może pozwolić na przesyłanie danych nawet z prędkością 300 Mbps. Do wspomnianych 18 lokalizacji należą gminy: Miłkowice, Rojewo, Topólka, Zwierzyn, Gnojnik, Gołymin-Ośrodek, Borowie, Garbatka-Letnisko, Łyse, Chorzele, Jastrząb, Warszawa (siedziba firmy), Rząśnik, Chęciny, Zagnańsk, Rybno, Osieczna, Pełczyce.

Źródła: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

t-mobileLTE