Ciekawe strony

Internet jest fizyczny, jak wygląda? [do kawy]

Jakub Tepper
Internet jest fizyczny, jak wygląda? [do kawy]
4

Ben Mendelsohn to bliżej nieznany mi autor filmowy, ale ostatnio wypuszczona przez niego praca powinna Was zainteresować. W "Bundled, Buried & Behind Closed Doors" pokazuje bowiem jak fizycznie wygląda internet. Skupia się przede wszystkim na pewnym nowojorskim budynku, przez który codziennie pr...

Ben Mendelsohn to bliżej nieznany mi autor filmowy, ale ostatnio wypuszczona przez niego praca powinna Was zainteresować. W "Bundled, Buried & Behind Closed Doors" pokazuje bowiem jak fizycznie wygląda internet. Skupia się przede wszystkim na pewnym nowojorskim budynku, przez który codziennie przepływa więcej danych, niż jesteśmy w stanie ogarnąć. Zresztą, oddam głos Benowi:

60 Hudson Street na Dolnym Manhattanie to jeden z bardziej scentralizowanych hubów do łączności internetowej. Ten krótki dokument pozwala zajrzeć do środka, pokazując masywną, fizyczną infrastrukturę, dzięki której Internet jest możliwy.

Nie wiem ile macie w pracy wolnego do kawy, ale jeśli 10 minut Was nie zbawi, to warto je poświęcić. Choćby aby sobie przypomnieć, że Internet nie jest tak do końca abstrakcyjny.


Bundled, Buried & Behind Closed Doors from Ben Mendelsohn on Vimeo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Internet