Telekomy

Internet domowy Plusa teraz także z dostępem do 5G

Kamil Świtalski
Internet domowy Plusa teraz także z dostępem do 5G
0

Już jutro oferta operatora poszerzy się o nowy zestaw internetu domowego. Użytkownicy będą mogli skorzystać z dostępu do 5G także w domach.

Nowa oferta sieci Plus to zestaw, na który składają się modem zewnętrzny obsługujący sieć 5G oraz router. Zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o domach jednorodzinnych — ale naturalnie sprawdzi się także w blokach i innych miejscach, gdzie z różnych powodów bezprzewodowy internet okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Firma zapewnia że w rankingach SpeedTest.pl ich technologia deklasuje konkurencję oraz mobilny internet starszej generacji pod względem tego jak szybko pobierane sa dane.

W skład zestawu wchodzi modem zewnętrzny ZTE MC889, który obsługuje technologię 5G oraz starszą 4G/LTE. Odporne na warunki atmosferyczne urządzenie umieszcza się na zewnątrz budynku, najlepiej na wysokości, ograniczając w ten sposób wpływ przeszkód terenowych, np. wysokich budynków lub wzniesień, na zasięg w danej okolicy. Montaż na zewnątrz budynku zwiększa moc odbieranego przez router sygnału, poprawiając parametry transmisji danych pomiędzy modemem a stacją bazową. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się najlepszymi osiągami 5G w danej lokalizacji.
Modem zewnętrzny ZTE MC889 łączy się kablem Ethernet z umieszczonym w domu lub mieszkaniu routerem Wi-Fi ZTE T3000, czyli z drugim urządzeniem wchodzącym w skład zestawu. Router zapewnia dostęp do internetu 5G Plusa rozprowadzając sygnał Wi-Fi w standardzie Wi-Fi 6. Urządzenie zapewnia stabilne i mocne połączenie dla nawet 128 urządzeń domowych jednocześnie. Dzięki zastosowaniu technologii NFC, wystarczy przyłożyć smartfon lub inny sprzęt obsługujący tę technologię do wskazanego miejsca na routerze, aby połączyć się z siecią Wi-Fi bez konieczności wpisywania hasła.

Zestaw trafi do sprzedaży już jutro, 28 grudnia. Na start wszyscy zainteresowani zapłacą 1 zł — a cała reszta zależeć będzie od ilości rat (np. przy 36 będzie to koszt 52,72 zł miesięcznie). Polecanym abonamentem jest ten z pakietem internetu 120 GB (koszt: 50 zł miesięcznie) — a w ramach bonusu wszyscy klienci otrzymają dostęp do VOD Disney+.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news