Komputery i laptopy

Intel Unison połączy Windowsa ze smartfonem z Androidem i iOS

Kamil Pieczonka
1

Intel podczas swojej konferencji Innovation Day zapowiedział sporo ciekawych produktów, począwszy od procesorów, przez karty graficzne, a kończąc na rozwijanych komputerach z Windowsem. Mogła wam umknąć jednak bardzo ciekawa aplikacja - Unison, która pozwoli na interakcje z Androidem i iOS.

Intel Unison połączy trzy systemy

Microsoft już jakiś czas temu stworzył swoją aplikację pozwalającą na połączenie smartfona z Androidem z komputerem bazującym na systemie Windows. Intel idzie jednak o krok dalej i zamierza zaprezentować rozwiązanie bardzo podobne do tego czym mogą cieszyć się posiadacze komputerów Mac mając iPhone'a. Różnica polega na tym, że Intel Unison będzie działał na systemie Windows i zapewni współpracę zarówno ze smartfonami z Androidem jak i z iOS. W tym drugim przypadku możliwości interakcji mają być nieco mniejsze, ale całość opiera się na czterech filarach, które znacznie uproszą wiele czynności.

Po połączeniu swojego smartfona z aplikacją Unison na PC, możliwe będzie szybkie przenoszenie plików i zdjęć w obu kierunkach, odbieranie połączeń telefonicznych bezpośrednio na komputerze i inicjowanie ich z tego poziomu, odbieranie i odpisywanie na wiadomości  oraz otrzymywanie powiadomień. W przypadku Androida na takie powiadomienia będziemy mogli nawet zareagować, podobnie jak ma to miejsce chociażby wykorzystując zegarek z WearOS. Wygląda więc na to, że Intel jest bardzo blisko stworzenia uniwersalnej aplikacji, która zadowoli wielu użytkowników, ale jak zwykle w tej beczce miodu, jest odrobina (spora) dziegciu.

Aplikacja Unison od Intela będzie dostępna początkowo tylko na komputerach przenośnych opartych na platformie Intel Evo oraz wyposażonych w procesory Core 12. generacji. Prawdopodobnie pojawi się także na nowszych modelach, ale nie można niestety oczekiwać, że stanie się powszechnie dostępna na każdej platformie. Przynajmniej w tej chwili nie ma takich planów, a Intel nie informuje czy problemem są jakieś ograniczenia sprzętowe. Tym samym z możliwości tej aplikacji będą mogli cieszyć się tylko posiadacze najnowszych komputerów. Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie zostanie udostępniona, ale ma mieć to miejsce jeszcze w tym roku.

źródło: Intel

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu