Microsoft

Instagram może mieć solidną konkurencję – Microsoft niedługo wystartuje z Hyperlapse Mobile

Jakub Szczęsny
Instagram może mieć solidną konkurencję – Microsoft niedługo wystartuje z Hyperlapse Mobile
36

W zeszłym roku Jan Rybczyński pisał dla Was na Antywebie o pracach Microsoftu nad projektem Hyperlapse, w ramach którego opracowano algorytm, który uczyni płynnymi przyspieszone nagrania, zresztą bardzo eksploatowane w "amatorskiej kinematografii". Początkowo uważano, że będzie to głównie funkcjonal...

W zeszłym roku Jan Rybczyński pisał dla Was na Antywebie o pracach Microsoftu nad projektem Hyperlapse, w ramach którego opracowano algorytm, który uczyni płynnymi przyspieszone nagrania, zresztą bardzo eksploatowane w "amatorskiej kinematografii". Początkowo uważano, że będzie to głównie funkcjonalność dla właścicieli kamer GoPro. Jednak Microsoft testuje to rozwiązanie w przypadku urządzeń mobilnych i wydaje się, że już niedługo aplikacja zostanie upubliczniona.

Aplikacja do tworzenia filmów w technice hyperlapse jest obecnie dostępna dla iOS i wyszła ona bezpośrednio spod ręki Instagrama. Windows Phone może rzucić gigantowi społecznościowemu rękawice i pozwolić użytkownikom na tworzenie podobnych ujęć nie tylko w kontekście samego Instagrama. Aplikacja bowiem działa na specjalnie do tego celu opracowanym algorytmie, który na podstawie danych zebranych z każdej z nagranych klatek wytycza trajektorię kamery, która da wrażenie stabilności podczas oglądania nagrania. W tym rozwiązaniu zadbano też o dokładność obrazu - zmiana trajektorii wymaga "ucięcia" niektórych krawędzi. Stąd te brakujące uzupełnione zostaną tymi, które wcześniej zarejestrowała kamera.

Dla przypomnienia - spójrzcie jak wygląda to na materiale wideo:

Został jeszcze miesiąc do corocznej konferencji Microsoftu - Build. Tam zapewne dowiemy się czegoś więcej nie tylko na temat systemu Windows, nowych urządzeń od giganta, ale i technologii, które wraz z nowymi okienkami wkroczą jako wartość dodana. Spodziewamy się, że do grona zaprezentowanych funkcji dołączona zostanie właśnie aplikacja Hyperlapse Mobile.

Dobrym znakiem ma być fakt, iż owa aplikacja widnieje w sklepie dla Windows Phone, jednak nie jest ona możliwa do pobrania z powodu braku uprawnień. Obecnie trwają jej wewnętrzne testy wśród pracowników Microsoftu - nikt spoza tego grona nie może jej instalować i ocenić, jak na obecną chwilę wyglądają postępy.

Źródło: Sklep Windows / WMPU

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu