Ostatnim, ważnym zakupem Microsoftu był m. in. N-Trig, firma zajmująca się technologią funkcjonalnych rysików dla urządzeń obsługujących interfejs dot...
Ostatnim, ważnym zakupem Microsoftu był m. in. N-Trig, firma zajmująca się technologią funkcjonalnych rysików dla urządzeń obsługujących interfejs dotykowy. Pierwsze efekty przejęcia już widać - Windows zacznie rozpoznawać pismo odręczne, a także zostanie wyposażony w oprogramowanie zdolne analizować wprowadzone komendy i organizować wykonane stylusem notatki. Microsoft ponownie wybrał się na zakupy - tym razem padło na LiveLoop, który w znaczący sposób może podnieść wartość całego pakietu Office.
Office nie jest już narzędziem jedno, dwuplatformowym. Office'a jest pełno także na Androidzie, iOS, MacOS - w wizji nowego Microsoftu nie ma miejsce na zamykanie sobie drzwi do obecnych liderów rynku technologii mobilnych. Gigant wie, że jedynie otwartość może pozwolić utrzymać się na rynku konsumenckim, zwłaszcza gdy Windows stracił na znaczeniu przez przespaną rewolucję mobilną. Desktopowe okienka do pewnego czasu były najważniejszym argumentem Microsoftu.
Przejęcie LiveLoop - firmy zajmującej się usługą pracy grupowej dla pakietu Office zostało potwierdzone przez źródło Mary Jo Foley, która należy do obecnie najbardziej wiarygodnych osób w tematyce Microsoftu. Źródłem ma być sam pracownik Microsoftu zaangażowany pośrednio w proces przejęcia technologii LiveLoop.
Czym do tej pory zajmował się LiveLoop? Jak wspomniałem wyżej - były to narzędzia pracy grupowej dla pakietu Office, a jednym z nich była m. in wtyczka dla PowerPointa, dzięki której mogliśmy skonwertować naszą prezentację do prostego linku, którym mogliśmy się dzielić z naszymi pracownikami. Co więcej - LiveLoop świetnie działał właściwie na każdym urządzeniu. Ostatnia informacja spostrzegawczych zapewne już nieco zaspokoi i wysnują oni odpowiednie wnioski. Praca grupowa w Microsoft Office na każdym rodzaju urządzenia zapewne stanie się faktem.
Dowodem na zakup LiveLoop przez Microsoft ma być fakt, iż usługa ma zostać zamknięta 24 kwietnia. Nie ma obecnie wyjaśnienia tej sytuacji, na stronie znajduje się jedynie lakoniczna wzmianka o tym, co stanie się po tym terminie - wszyscy, którzy w LiveLoop trzymają swoje dane, powinni je wyciągnąć z usługi i zarchiwizować do wskazanego wyżej terminu. Po nim wszystkie dane zostaną usunięte. Także i rejestracja nowych użytkowników została wyłączona.
Acompliand, Sunrise, a teraz LiveLoop. Microsoft poważnie zbroi swój ekosystem, ale jak widać - głównie pod zastosowania typowo wieloplatformowe. O ile N-Trig będzie dotyczyć głównie samych urządzeń Microsoftu, tak wspomniane wyżej usługi mogą posłużyć do stworzenia jeszcze lepszego pakietu usług Microsoftu działających na każdym urządzeniu. Macie jeszcze wątpliwości, że nie mamy do czynienia z naprawdę nowym Microsoftem?
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu