Microsoft

Już niedługo zainstalujesz Windows 10 na większości telefonów Microsoftu

Jakub Szczęsny
Już niedługo zainstalujesz Windows 10 na większości telefonów Microsoftu
78

Nowy wpis na blogu Microsoftu jednoznacznie informuje, iż wraz z najnowszą kompilacją testową mobilnego Windows 10, możliwość dołączenia do programu Windows Insider otrzyma bardzo duże grono urządzeń, co powinno ucieszyć zainteresowanych testowaniem nowej odsłony mobilnych kafelków od Microsoftu. Pe...

Nowy wpis na blogu Microsoftu jednoznacznie informuje, iż wraz z najnowszą kompilacją testową mobilnego Windows 10, możliwość dołączenia do programu Windows Insider otrzyma bardzo duże grono urządzeń, co powinno ucieszyć zainteresowanych testowaniem nowej odsłony mobilnych kafelków od Microsoftu. Pewnym zaskoczeniem jednak jest brak jednego urządzenia w liście opublikowanej na blogu - brakuje jedynie Lumii 930.

Ponadto, ma zostać zwiększona częstotliwość wydawania kolejnych wersji Windows 10 dla telefonów w programie Windows Insider. Ta ma zostać zbliżona do tego, jak wygląda to w przypadku komputerowej odsłony "dziesiątki". Ponadto, gigant tłumaczy spowolnienie w wydawaniu i testowaniu Windows 10 dla telefonów pracami nad problemem z "partition stitching", co początkowo bardzo uszczupliło listę zdatnych do zaktualizowania telefonów.

Najnowsza kompilacja Windows 10 dla telefonów komórkowych obejmie m. in. Lumie: 1320, 1520, 1020, 520, 530/DS, 535, 620, 625, 630/DS, 720, 730/DS, 735, 820, 830, 920, 925, 430, 435/DS.

Microsoft nie podał daty udostępnienia kolejnej kompilacji Windows 10, jednak spekuluje się na temat najbliższego tygodnia - wtedy to w programie Windows Insider powinna pojawić się informacja o możliwości zaktualizowania telefonów, a w dotychczasowo zakwalifikowanych urządzeniach pojawi się monit o dostępności kolejnej aktualizacji. Nie wiadomo także, jaki zostanie udostępniony pakiet nowych funkcji - sądząc po ostatnich informacjach m. in. z WindowsManii, być może będzie to Spartan - jednak nie ma w tym nic pewnego. Gigant ostatnimi czasy pracował głównie nad kwestią problematycznych partycji i niemożnością aktualizacji kolejnych słuchawek do Windows 10. Stąd też kwestia nowych funkcji jest bardzo wątpliwa. Pewne jest jednak to, że kolejna kompilacja Windows 10 przyniesie poprawki względem optymalizacji systemu na wskazanych wyżej urządzeniach.

Grafika: 1

Źródło: Blog Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu