Mobile

Instagram już oficjalnie wspiera multikonta. Teraz tylko planowanie postów... [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Instagram już oficjalnie wspiera multikonta. Teraz tylko planowanie postów... [prasówka]
5

Instagram oficjalnie wdraża obsługę wielu kont. Każdy użytkownik może zatem prowadzić kilka różnych profilów i szybko się między nimi przełączać.

Wiele kont na Instagramie

Nowość wdrożono w Instagramie 7.15, który został wydany zarówno na iOS jak i Androida. Użytkownik może podpiąć pod aplikację kilka kont, a następnie przełączać się między nimi z użyciem górnej belki. Cały proces odbywa się natychmiastowo i nie wymaga żadnych dodatkowych czynności. Rozwiązanie to jest ukłonem przede wszystkim w kierunku agencji i osób obsługujących kanały social media. Dzięki temu jeden pracownik będzie mógł teraz bardziej efektywnie publikować treści na kilku kontach bez potrzeby ciągłego wylogowywania czy używania kilku urządzeń.

Adobe uruchamia Animate CC

Zgodnie z zapowiedziami portfolio Adobe poszerza się o aplikację Animate CC, która jest bezpośrednim następcą Flasha Professional. Zmieniła się jednak nie tylko nazwa. Twórcy zaimplementowali tutaj szereg nowych funkcji i rozwiązań, jak wsparcie dla Creative Cloud Libraries, co pozwala bardziej efektywnie współdzielić treści z innymi aplikacjami pakietu CC. Ponadto twórcy mogą teraz eksportować materiały do wideo w rozdzielczości 4K. Całość kładzie większy nacisk na tworzenie animacji w HTML5 - stąd też odejście od marki Flash, gdyż technologia ta traci na znaczeniu.

Samsung patentuje składany rysik

Rysik S Pen jest jednym z bardziej rozpoznawalnych akcesoriów w portfolio Samsunga. Firma właśnie patentuje technologię, która może w przyszłości zmienić jego oblicze. Rysik miałby bowiem się składać. To uczyniłoby go bardziej wszechstronnym. Patent opisuje bowiem użycie S Pena w roli podstawki do telefonu czy tabletu. Sprzyjałoby to np. przeglądaniu stron www czy oglądaniu filmów i seriali. Oczywiście od patentu do jego realizacji długa droga, więc prędko (o ile w ogóle) w praktyce tego rozwiązania nie zobaczymy. Pytanie, czy chcielibyśmy zobaczyć...

Intro z Dark Souls 3

Dark Souls 3 zbliża się wielkimi krokami. W sieci natomiast udostępniono intro, które prawdopodobnie zostanie zaimplementowane w grze. Jeżeli jesteście fanami serii, nie możecie sobie go odpuścić. Jeżeli jednak dotąd z DS nie mieliście do czynienia, być może stanie się to początkiem wspaniałej przygody. Trzecia część debiutuje 12 kwietnia na PS4, Xboksie One oraz oczywiście pecetach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu