Felietony

Innovation Nest inwestuje 700k PLN w UXPin!

Grzegorz Marczak
Innovation Nest inwestuje 700k PLN w UXPin!
4

Innovation Nest - fundusz seed-venture capital to przedsięwzięcie stworzone przez Piotra Wilama i Marka Kapturkiewicza. Jeden z bardziej aktywnych duetów na rynku ostatnio. Jeszcze nie tak dawno pisałem o inwestycji Innovation Nest w iTraff Technology spółkę odpowiedzialną za SaveUp (aplikacja i tec...

Innovation Nest - fundusz seed-venture capital to przedsięwzięcie stworzone przez Piotra Wilama i Marka Kapturkiewicza. Jeden z bardziej aktywnych duetów na rynku ostatnio. Jeszcze nie tak dawno pisałem o inwestycji Innovation Nest w iTraff Technology spółkę odpowiedzialną za SaveUp (aplikacja i technologia rozpoznawania obrazu) a dziś mamy kolejny news.

Otóż Innovation Nest zainwestował 700 tysięcy złotych (kwota będzie wypłacana w transzach) w UXPin.com, usługę która nie tak dawno zdobyła główną nagrodę podczas konkursu startupów Aulery. Oczywiście to nie ten fakt przesądził o inwestycji, obie firmy "romansowały już wcześniej" podczas wspólnego wyjazdu do US, gdzie weryfikowali koncepcje biznesową i badali potrzeby potencjalnych klientów.

Jeśli nie słyszeliście wcześniej o UXPin to wyjaśnię, że jest to usługa dla twórców interfejsów www i mobilnych pozwalająca między innymi w łatwy sposób przełożyć nasze papierowe szkice na projekt w serwisie. W ofercie jest web kit dla stron www jak również dla interfejsów mobilnych, oraz oczywiście narzędzie do projektowania interfejsów

Dlaczego wybrali Innovation Nest (mieli inne propozycje z Polski, rozmawiali z funduszami z US i Austrii). Marcin Treder z którym przed chwilą rozmawiałem na Facebooku ujął to w ten sposób:

Wybraliśmy Innovation Nest bo ich kompetencje w zakresie tworzenia produktów i nastawienie na rynek amerykański idealnie do nas pasują. Piotr Wilam i Marek Kapturkiewicz udowodnili wielokrotnie, że potrafią tworzyć biznesy, które odnoszą olbrzymie sukcesy. Zgromadzili wokół siebie nieprzeciętnych ludzi. Czego chcieć więcej ?:)

Jest to już trzecia inwestycja Innovation Nest, które od listopada 2011 roku kiedy oficjalnie został uruchomiony fundusz zaangażowało się w PressPad, iTraff Technology a teraz UXPin. Celują więc jak widać wyłącznie w firmy technologiczne i co podkreślają przede wszystkim w dobre zespoły.

Szczere gratulacje dla UXPin i Innovation Nest!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupInnovation Nest