15

Infografika o VOD w Polsce – szkoda, że ktoś się nie przyłożył

Centrum Dobrego Obrazu przygotowało ciekawą aczkolwiek mało rzetelną infografikę dotyczącej sytuacji polskich serwisów VOD. Według autorów tej informacji największą bazą filmów, seriali i programów TV może pochwalić się iplex.pl, który ma ponad 1500 sztuk różnego rodzaju treści video. Na drugim miejscu natomiast znalazła się ipla.tv, która posiada ok 800 tytułów polskich i zagranicznych filmów fabularnych. […]

Centrum Dobrego Obrazu przygotowało ciekawą aczkolwiek mało rzetelną infografikę dotyczącej sytuacji polskich serwisów VOD. Według autorów tej informacji największą bazą filmów, seriali i programów TV może pochwalić się iplex.pl, który ma ponad 1500 sztuk różnego rodzaju treści video. Na drugim miejscu natomiast znalazła się ipla.tv, która posiada ok 800 tytułów polskich i zagranicznych filmów fabularnych. Na trzecim miejscu jest natomiast VOD Onetu z 285 pozycjami.
Patrząc na te statystki od razu widać, że coś się nie zgadza.

W zestawieniu dla iplex zliczono na przykład wszystkie odcinki wszystkich seriali (również serii bajek) jakie są opublikowane w tej platformie gdy tymczasem na przykład ipli zliczono same seriale bez uwzględnienia liczby odcinków w każdym. Przekłamania jakie wynikają z takiego porównania są bardzo duże.

Z drugiej strony gdyby zliczać dla wszystkich liczbę sztuk opublikowanych treści mielibyśmy również zniekształconą rzeczywistość ponieważ całkiem możliwe, że wygrał by TVP mając seriale w których liczbę odcinków liczy się w tysiącach.

Oczywiście wszystkie platformy wymienione w tej infografice da się ze sobą porównać – trzeba tylko poświęcić na to chwilę czasu i wcześniej zastanowić się jaki jest cel takiego porównania.

Kliknij aby powiększyć:Na miejscu firmy Panasonic, która jest partnerem inicjatywy Centrum Dobrego Obrazu zwróciłbym szczególną uwagę na tego typu publikacje. Ktoś kto lubi teorie spiskowe mógłby dojść do wniosku, że w tej infografice specjalnie promowane są platformy współpracujące z Panasonic. A szczególnie iplex, który na razie nie współpracuje (z tego co wiem) z innymi producentami TV :)