Smartfony

Infinix – to nowa marka smartfonów którą zobaczymy na polskim rynku

Mirosław Mazanec
Infinix – to nowa marka smartfonów którą zobaczymy na polskim rynku
5

Potwierdzają się nasze wcześniejsze informacje. Do smartfonowego wyścigu w naszym kraju dołączy wkrótce chiński Infinix.

To jedna z trzech marek z portfolio firmy Transsion. O jej bardzo ciekawej i dość nietypowej historii pisałem w tym artykule. Firma została założona w 2013 r. i jest obecna w ponad 40 krajach w Azji, Afryce, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie. Jej oferta skierowana jest głównie do ludzi młodych, Infinix stawia na przystępne ceny.

Według danych Counterpoint Research w 2021 r. łączna sprzedaż telefonów trzech należących do Transsion marek kształtowała się globalnie na poziomie 185 milionów sztuk. Liczba sprzedanych smartfonów wzrosła o 61 proc.

Polska ma kluczowe znaczenie

Dziś agencja PR Rocket Science Communications, odpowiedzialna za markę w Polsce, oficjalnie potwierdziła, że urządzenia Infinix zobaczymy w naszym kraju. Drugim europejskim państwem do którego wejdzie producent są Czechy. Ruszyła też polska wersja strony producenta.

Doświadczenia Infinix zdobyte w wielu krajach Azji, Ameryki Łacińskiej czy Afryki pozwoliły nam uwierzyć, że łącząc wysokiej jakości produkty, przystępną cenę i nowoczesną technologię możemy zdobyć nawet najbardziej wymagające rynki, takie jak Polska – mówi Benjamin Jiang, dyrektor zarządzający w Infinix.

Jak dodaje, Polska i Czechy mają dla firmy kluczowe znaczenie ze względu na duży potencjał wśród użytkowników z odpowiednimi dochodami. Ważne jest również położenie geograficzne dające możliwość dalszej ekspansji na kolejne kraje.

Producent na razie nie zdradza dokładnej daty debiutu ani modeli, jakie zobaczymy w naszym kraju.

Szybkie ładowanie i ładne obudowy

Firma ogłosiła niedawno wprowadzenie pierwszej na świecie technologii Future Light Painting Leather, dzięki której skórzana oprawa smartfona zmienia kolor pod wpływem światła UV. W drugiej połowie 2021 r. Infinix zaprezentował natomiast pierwszy telefon koncepcyjny z szybkim ładowaniem o mocy 160 W. Jej smartfony pracują głównie na procesorach MediaTek.

W ubiegłym roku Infinix Mobile wypuścił model smartfona – ZERO X Pro z aparatem 108MP i funkcją zooma 60X Moon Shot. Firma pokazała też swój pierwszy flagowy laptop z serii INBOOK X1.

Infinix Mobile należy do portfolio Transsion Holdings. Jego strategia opierała się do tej pory na obecności na rynkach w krajach rozwijających się. Według danych Counterpoint Research w 2021 r. firma podwoiła sprzedaż smartfonów w Indiach. Była też największym dostawcą urządzeń tego typu w Pakistanie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news