Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Polska przeglądarkowa gra RPG z świata gwiezdnych wojen nadchodzi!

GM
Grzegorz Marczak
16

Fascynatem ogólnie pojętej fantastyki jestem praktycznie od zawsze - gwiezdne wojny natomiast uważam, za film nie tylko kultowy ale wręcz legendę kina SF. Kiedy więc dowiedziałem się o polskiej grze RPG, która powstaje w świecie SW od razu się nią zainteresowałem. Gra będzie nazywać się Star Wars...

Fascynatem ogólnie pojętej fantastyki jestem praktycznie od zawsze - gwiezdne wojny natomiast uważam, za film nie tylko kultowy ale wręcz legendę kina SF. Kiedy więc dowiedziałem się o polskiej grze RPG, która powstaje w świecie SW od razu się nią zainteresowałem.

Gra będzie nazywać się Star Wars Universe: The Dawn of Heroes (SWU), do całej zabawy będzie nam potrzebna jedynie przeglądarka z zainstalowanym flashem. SWU ma to być klasyczny RPG chodź w pierwszej odsłonie gra będzie skupiała się jak rozumiem na arenie i pojedynkach (PvP?).

Walka odbywać się będzie w systemie turowym z ograniczeniem czasowy. Ta część gry ma być w wersji beta udostępniona na początku stycznia. Premiera natomiast nastąpić ma w lutym 2011. W kolejnych odsłonach gry dojść maj oczywiście wątek fabularny oparty na świecie SF.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną całej gry to jak możecie zobaczyć na poniższych obrazkach autorzy starają się nie powielać znanych schematów i urozmaicić swoją grę poprzez własne koncepcje stylistyczne. Oczywiście podstawą będzie SW natomiast nie chcą idealnie kopiować tego co znamy z filmów, komiksów i książek.

Star Wars Universe: The Dawn of Heroes zapowiada się więc bardzo ciekawie. Projekt jest dość ambitny ale mam nadzieję, że uda się go zrealizować zgodnie z założeniami i gra nie skończy się jedynie na walce na arenie.

Zapisałem się już do testów wersji beta - jak tylko zostaną one uruchomione to opiszę swoje doświadczenia z tą grą na blogu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gwiezdne wojny