Miniblog

Ile ze śledzących cię na Twitterze profili to ludzie? Można to sprawdzić!

KK
Konrad Kozłowski
3

Od czasu do czasu otrzymuję powiadomienia, że kolejna osoba(?) zdecydowała się na śledzenie moich aktywności na Twitterze. Większość znajomych zrobiła to już jakiś czas temu, więc nieznane mi całkowicie osoby, najczęściej z różnych części świata kliknęło "Follow" na moim profilu. Jaka część z nich t...

Od czasu do czasu otrzymuję powiadomienia, że kolejna osoba(?) zdecydowała się na śledzenie moich aktywności na Twitterze. Większość znajomych zrobiła to już jakiś czas temu, więc nieznane mi całkowicie osoby, najczęściej z różnych części świata kliknęło "Follow" na moim profilu. Jaka część z nich to faktycznie istniejący ludzie i aktywni na portalu użytkownicy? Przekonajmy się!

Witryna Fakers.StatusPeople.com umożliwia "prześwietlić" takie profile w serwisie Twitter i po kilku sekundach dostępny jest już mini-raport na ich temat.
Nie do końca wiadom co kryje się pod słowem "fałszywe" dla autorów usługi, ale dane wydają się być całkiem wiarygodne. A jak to wszystko działa? Jak wyjaśniają pracownicy ze StatusPeople.com:

Analizujemy maksymalnie do 500 wpisów każdej ze śledzących cię osób, w zależności od tego jak "popularny" jesteś i na bazie podstawowych kryteriów spamowania określamy jego status. Dla przykładu fałszywe konta mają po kilka lub nie mają żadnych wpisów, natomiast będą śledzić wiele osób.

Mój wynik widzicie na górze wpisu, a jakie okazały się Wasze rezultaty?

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu