Miniblog

Apple wymyślił, jak zrobić super-cienkie iPhone’y

Michał Majchrzycki
Apple wymyślił, jak zrobić super-cienkie iPhone’y
12

Pół internetu plotkuje i domyśla się, i spekuluje na temat iPhone’a 5. Będzie miał mniejszego docka? Apple wyposaży go w większy ekran, a może smartfona czeka odświeżenie wyglądu? No i co z premierą urządzenia? Tymczasem okazuje się, że firma z Cupertino ma dużo poważniejsze plany. Chce stworzyć nap...

Pół internetu plotkuje i domyśla się, i spekuluje na temat iPhone’a 5. Będzie miał mniejszego docka? Apple wyposaży go w większy ekran, a może smartfona czeka odświeżenie wyglądu? No i co z premierą urządzenia? Tymczasem okazuje się, że firma z Cupertino ma dużo poważniejsze plany. Chce stworzyć naprawdę super-cienkie iPhone’y. Zobaczcie sami.

Apple otrzymał właśnie z amerykańskiego Biura Patentowego zgodę na zastrzeżenie nowej technologii do obsługi ekranów dotykowych w LCD. Technologia umożliwia głębsze zespolenie ze sobą wyświetlacza i czujników dotyku, co powinno skutkować znacznie cieńszymi urządzeniami w przyszłości. Patent nr 8,243,027 wygląda tak:

Jeżeli technologia zostanie wdrożona w iPhone’ach czy iPadach, powstaną zapewne lżejsze i cieńsze urządzenia. Apple będzie mógł też zmieścić więcej sprzętu „pod maską”, co zapewne zostanie skwapliwie wykorzystane przez firmę. Kilka tygodni temu „The Wall Street Journal” twierdził, że podobne rozwiązanie znajdzie się już w iPhone 5, który – podobno – niebawem ma trafić do sprzedaży. Zobaczymy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu