Felietony

Baza numerów telefonicznych do ignorowania, tego mi było trzeba

Grzegorz Marczak
Baza numerów telefonicznych do ignorowania, tego mi było trzeba
33

Piękna inicjatywa. Tyle razy próbowałem się wypisać z wszystkich bankowych systemów powiadamiania o nowych ofertach i produktach, że aż straciłem nadzieję, że może się udać. Wtem, niespodzianka w postaci zignoruj.pl (serwis chyba z 2011 roku ale teraz dopiero na niego wpadłem) pięknej obywatelsk...

Piękna inicjatywa. Tyle razy próbowałem się wypisać z wszystkich bankowych systemów powiadamiania o nowych ofertach i produktach, że aż straciłem nadzieję, że może się udać. Wtem, niespodzianka w postaci zignoruj.pl (serwis chyba z 2011 roku ale teraz dopiero na niego wpadłem) pięknej obywatelskiej inicjatywy dzięki której możemy wszystkich dzwoniących do nas handlowców wykluczyć za jednym zamachem. Dodatkowo każdy może zaproponować numer który powinien być dodany do bazy. Idealne.

Działa to na zasadzie pliku VCF, który zawiera listę wszystkich bankowych call centre, handlowców bankowych i podobny. Plik ten można pobrać na telefon i odpowiednio oznaczając te numery całkowicie je później ignorować. Nie wiem co prawda czy na iOS można hurtowo dodać aż tyle numerów do jednego kontaktu ale warto się na pewno pobawić. Szkoda tylko, że przy numerach nie ma opisu z jaką instytucją mamy do czynienia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startuptelefon